We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Üreterek zarar etmek

8 5 1
24.06.2022

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş Bey'in dediği şekliyle; "Bugün yaşadığımız ekonomik tablo planlı bir soygundur." Bu planlı soygunun altında inim inim inleyen Türk milletinin gelmiş olduğu nokta ise şöyledir: "Biz, toplumun her kademesinde tuzun koktuğundan bahsediyoruz. Devrin birinde padişahın vergi salımı konusundaki fıkrayı hepiniz bilirsiniz. O kadar çok vergi salınmış ki, halk artık sokaklarda oynamaya başlamış. Türk toplumu bu noktadadır. (Prof. Dr. Haydar Baş)

"Milletin Efendisi" programımızın çekimleri için geçen hafta Denizli'nin Çardak ilçesinin Söğüt köyünde idik. Her yerde olduğu şekliyle köylüye bir dokunuyor bin ah işitiyorsunuz. Tüm köylü bu yıl buğdayını gübresiz ekmiş. 80 TL olan gübrenin çuvalı şu an 800 TL. Mazotun litre fiyatı ise 30 TL. Daha önceleri belde olan ve 2000 kişinin oturduğu köyde 2 günlük gezimiz boyunca 10 adet büyükbaş hayvan sürüsüne ancak denk gelebildik. Köylü gün geçtikçe topraktan ve ekimden vaz geçiyor. Ancak karnını doyuracak bir şekilde ekimini azaltma kararı almış.

Yıllarca uygulanan ithalata yönelik tarım politikaları üretmeyen ve ürettiğinden kazanamayan köylü ve çiftçi bitkin ve bıkmış durumda. Tam da istenen........

© Yeni Mesaj


Get it on Google Play