We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

23 oyun gizli öznesi

132 18 20
05.07.2022

Dodurga’da yapılan seçimde 23 oy alanların gizli öznesi halk düşmanlığı imiş meğer. Onu da gördü bu gözler. Anlatacağım derdimi ama önce biraz etrafından dolanayım meselenin.

Temelde “insan sevmeyen” bir siyasal hareket olduğu için, Zafer Partisi Bursa İl Başkanlığı tarafından Dodurga Beldesi’nde yapılan seçimle ilgili atılan o “zekâ dolu” tweeti anlarım. Seçmeni, halkı, insanın seçimini aşağılayarak politik mesafe alınabileceğini zannetmek eski bir Kamalist hastalığıdır neticede ve nerede fırsatını bulursa orada pörtler.

Dediğim gibi, Zafer Partisi’ni anlarım. Zekâları buna elverişli. Türkiye’de kendilerinin dışında tek bir insan kalmayıncaya kadar mücadelelerine de devam edecekler anladığım kadarıyla. Allah fırsat vermesin.

Aslında Zafercilerin ve pek çok benzerlerinin bence içlerinden geçirdikleri hayal, Türkiye’nin “sandığın yalandan ortaya konulduğu” bir BAAS ülkesi olması. Hani Beşşar Esad’ın bile Yüzde 95’le seçildiği Arap işi seçimler var ya. Türkiye de onlardan olsun istiyorlar. Hiç gerçek seçim olmasın ama hep onlar seçilsin ve bu bir şeyden anlamaz, siyasi tercih yapamayan halkı “aydınlata aydınlata” ömür sürsünler.

Bu arada zaten “Türk” olmayan ve/veya kendi

“Türk” tanımlarına uymayan herkesi de kurşuna dizsinler.

Bu, burada bir dursun.

Meğer hâlâ yaşıyormuş Özdemir İnce. Hatırlayanınız kalmış mıdır bilmem. Olağanüstü kötü bir şair ve çevirmendir. “Şairliği mi kötü, çevirmenliği mi?” diye sorsanız inanın tercih yapamayız. Minareyi “kule”, akşam ezanını “şarkı” diye çevirmişliği vardır. Yazdığı en iyi şiir de “Tanrım bana lütfen iyi bir şiir bahşet” minvalindeki sızlanmasıdır. Şiir bile değil, sızlanma. Varın gerisini........

© Yeni Şafak


Get it on Google Play