We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yargıyı küçümseyen siyaset çuvallar

199 78 11
06.12.2018

Bu yazının nedeni, FETÖ’cü, kripto bir yargı mensubunun attığı tweetler. FETÖ’cü tahmin edeceğiniz tarzda tehditlerini ve hakaretlerini sıralıyor ama bir yandan da HSK, Hükûmet ve Adalet Bakanlığı’na ne yapılması gerektiğinin de ipuçlarını veriyordu.

Çakma bir fotoğrafın yanına sözde isim ve Lawyer yazan bu FETÖ’cü, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın “4 bin FETÖ üyesi hâkim ve savcı tasfiye edildi” sözlerine atıfta bulunarak şöyle diyor:

“Yıllarca yasa dışı yaptıkları fişlemeler olmasa daha kumpas darbe girişimi devam ederken kumpasçı hâkim Mehmet Yılmaz evinde gecenin saat 3’ünde nasıl isimleri tespit edip kullanıldıktan sonra tekmeyi yiyen tetikçi savcı Necip Cem İşçimen’e verecekti? Kullanıldıktan sonra tekmeyi yiyen İşçimen’e.

Bir de Gölbaşı eski Başsavcısı Ali Çalık vardı. Daha 2013 yılında elinde hâkim savcı listeleri renk cümbüşü yapıyordu. Adliyeler küçük yerler. Şimdi diğer tetikçi gibi kullanıldıktan sonra tekmeyi yiyen Ali Çalık Ankara’da adliyede Yargıtay’da Bakanlık’ta elinde listeler, fişleme yapıyordu.”

Böyle devam ediyor tweetler. İsimler, tehditler vs...

DIŞİŞLERİ’NDEKİ DİNLEMEYLE ADINI DUYDUK O SAVCININ

Hemen bu tweetlerde ismi geçenlerden Ali Çalık hakkında bir araştırma yaptım. Yargı’da Birlik Platformu’nun kurucularından ve Konya’daki ilk toplantıya katılan kurucu üyelerden biri. Yani elini taşın altına koyanlardan. Merak ettim, bu FETÖ’cünün yazdıkları ne kadar doğruydu?

Sorularımın yanıtlarına epey araştırma ve konuşmadan sonra ulaştım.

Hani şu ünlü bir FETÖ dinlemesi vardı, Dışişleri Bakanlığı’nda yapılan toplantıya ait. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay 2. Başkanı Yaşar Güler, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu’nun Suriye ile ilgili yaptığı toplantı.

O toplantıyla ilgili dinleme tapeleri FETÖ’cüler tarafından sosyal medyaya sızdırılınca kamuoyu işitti Ali Çalık’ın adını.

Kimsenin elini taşın altına koymadığı zor zamanlardı ve o Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanmıştı.

Çünkü FETÖ’cülerin en yoğun oldukları Gölbaşı’nda kurulu TİB’de (Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı-Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) soruşturma başlatılması gerekiyordu.

Ama önce bu........

© Türkiye