We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

EKONOMİYE SOLUK ALDIRABİLİRİZ.

1 0 0
25.09.2021

Meşakkat muhakkak ise ve sonunda mutlak surette kolaylıkların başlayacağı gün aşikar ise elbette tahammül gerekir. Sabır yani bir başka deyişle…

Sabır aşaması kenetlenmek zamanıdır aynı zamanda…

Sabır aşaması bireysellik gerektirdiğinden inancın zirve olduğu ortamı gerektirir. Toplumsal boyutta ise bütün bireylerin fedakarlık oranlarını artırır. Zayıf bireyler bu aşamada ahlaki dejenerasyonun alarmını verir.

Bu yazı 2008 mayıs ayında kaleme alınmış ve toplumun değişik kesimlerine internet aracılığı ile yollanmıştır.

Yazının içeriği ya da tekniği açısından beni eleştirebilirsiniz.

Lakin ruhaniyeti açısından memleket sevdasıyla yazıldığından dolayı tahammül ve hoşgörünüze sığınırım. Vicdani sansürünüzü kritik ederken tahammül katsayınızı da artırmanızı istirham ederim.

Stagflasyon; yani ekonomik durgunluk üretim ve istihdamı bir taraftan perişan ederken özellikle tarım alanında karaborsa hareketlerine sebep olmakta. Tekstil sektörü başta olmak üzere tüm piyasalar bu durgunluğun etkisiyle perişanları oynamakta.

Millet kredi kartı ve bankalara olan diğer kredi borçlarıyla ipotek altında boğuşurken ertelenmiş ihtiyaçlarıyla da piyasadaki durgunluğu da aşamamakta… Bu ise tüketimin olmadığı yerde üretimde daralmalara sebebiyet vermekte…Yani işsizlik tehlikesi…

Yani piyasanın asıl önceliği aşılması gereken sorun olarak bir likidite-nakit........

© Haber Gündemim


Get it on Google Play