We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Galatasaray’a Hamamcıoğlu yakışır!

23 8 0
17.06.2021

Şayet yaşantınız biraz hareketliyse günleriniz de çok renkli geçer…

Hele ailenizi ve kendinizi unutarak ülkeniz ve ait olduğunuzu bildiğiniz kişi ya da kurumlar için hizmet yapmak isterseniz, etrafınızda ummadığınız sürprizlerle karşılaşabilirsiniz…

1.Dünya Savaşında Atatürk’ün en genç subayı olan ve esir düşen, sonrasında Kurtuluş Savaşında Güney Cephesi Mersin Kurmay Başkanlığı yapan dedem Süleyman Fikri Mutlu’nun İçel Saylavlığıyla (milletvekilliği) başlayan siyasi yaşantımızda ben 3. kuşak siyasetçiyim. Yani ülke gündemini dolu dolu yaşayanlardan biriyim… Aynı zamanda Cumhuriyetin ilk eğitimcilerinden biri olan dedem, bilgi ve eğitimin değerini bilerek kardeşim İsmail dışında ailemizdeki tüm erkekleri, Galatasaray Lisesinde okutmuştu. Yani bizim aile hem solcu, hem Atatürkçü, hem devrimci ve hem de Galatasaraylıdır!

Yaşantımdaki başarılarımda Galatasaray Lisesi’nin önemli yeri vardır!

Galatasaray bizleri, dünyayı iyi tanıyan, yurtsever, vizyonu ve misyonu olan kişiler olarak yetiştirdi…

Demokrasi, eşitlik, özgürlük, hak ve adalet kavramları kültürümüzün temelini oluşturdu! Bu nedenle kurumumuza bağlılığımız ve saygımız sonsuzdur.

Galatasaray, sadece bir spor kulübü değil, aynı zamanda çağdaş Türkiye’nin sosyal, kültürel ve eğitimdeki en önemli gücüdür… Galatasaray, spor kulübü ve sporseverleriyle büyük bir camiadır. Türkiye’nin dünyadaki en önemli tanıtım markasıdır… Galatasaray demek, önce insan demektir! Saygı, kardeşlik ve dayanışma demektir! Galatasaray demek, dürüst, ahlaklı, doğa ve geleneklerine bağlı yurtsever yurttaşlar demektir!

Bu kısa hatırlatmayı 19 Haziran 2021 günü yapılacak seçim için yaptım. Cumartesi günü Galatasaray Spor Kulübü’nün başkanı seçilecek. 4 başkan adayı, listeleriyle birlikte uygarca bayrak........

© Birgün


Get it on Google Play