We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

BU MAÇTA DEĞİLSE HANGİSİNDE PEKİ?

8 1 0
11.05.2022

Dengeli ve kontrollü başladık dediğimiz oyun, 5 dakika geçmeden rakibin eline geçti. Topa sahip olma, oyuna hükmetme, pozisyon yaratma. Ne var ne yoksa tamamı Altay takımındaydı.

Altay;

İki kanadı etkili kullandılar, özelliklede CEBRAİL ile bizim EMRE TAŞDEMİR tarafını. Geldikçe geldiler, olmadı bir daha denediler. Emre’nin arkasına sarktıkları her pozisyon tehlike yarattı bizim kalede.

Beklerimizin arkasına kademe yaptığımızda ise başta POKO olmak üzere, ZEKİ ve diğer orta saha oyuncuları ile göbekten denediler.

Sonuç olarak baktığımızda arayan, kovalayan bir rakip takım izledik. Dışarıdan yabancı bir göz izlese, bu maçı kazanması halinde ligde kalacak bir takım olarak yorumlardı Altay’ı. İstekli, saldırgan, tempolu ve rakibi baskı ile boğmaya çalışan bir görüntü izlettirdiler bize. Aslında iç saha oyun karakteri bundan faklı değildi. En yakın örnek kaybettikleri Galatasaray maçı. Kaybetmelerine rağmen son dakikaya kadar maçı çevirmek adına rakibi baskılamaya çalışmışlardı rakibi. Bahsettiğim bu istekleri ve kazanma arzusu birçok pozisyon yakalamalarını da sağladı. Özellikle iç saha maçlarını temel alarak ligde tutunabilen birçok takıma göre aslında kalmayı sağlayabilirlerdi. Neden ligden düştüler? Sorusuna cevabım ise; BU DEVİRDE ETİKET ÇOĞUNLUKLA ARTIK İŞ GÖRMÜYOR!

Gelelim bizim mahalleye; Sezon bitmiş ama bizim haberimiz yok! Sanırım 36.hafta ve ben bu takımın, vasatın altın performans sergileyen, bu kadar çok oyuncu ile oynadığı başka bir maç hatırlamıyorum. Temposuz,........

© Yeşilgiresun


Get it on Google Play