We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

William Delbert Gann : Borsaya Kendi Açılarından Bakan Efsane

2 1 0
11.07.2021
https://bullekon.com/wp-content/uploads/2021/07/William-Delbert-Gann-1.mp4

Her yatırımcının izlediği yol, yöntem ya da kullandığı ipuçları farklı. William Delbert Gann ‘ın yolu, bugün teknik analize yön vermesinin yanında hala çözülememiş yönleriyle merak uyandırıyor. Kendi adını alan Gann Açılarını, tespit ettiği zaman döngülerini ve astroloji, geometri ve antik matematiğe dayanan özel şemalarını kitaplarında anlattı. Fakat buna rağmen bunları anlayıp uygulayabilen kişi sayısı oldukça az. Farklı bakış açısı ve tekniğiyle diğerlerinden ayrılan William Delbert Gann ‘ın hayatına birlikte bakalım.

William Delbert Gann Hayatı

William Delbert Gann, 6 Haziran 1878’de Teksas’ta doğdu. Çiftçi bir ailenin en büyük çocuğuydu. 10 kardeşi vardı. Çiftlikte çalışması gerektiği için okula gitmedi. Ama ailesi din eğitimine önem veriyordu. Bu nedenle okumayı İncil okuyarak öğrendi. Büyüdükçe çiftlikteki çalışmalara farklı gözle bakmaya başladı. Pamuk çiftliğindeki işleyişten emtia ticaretine dair fikirleri oldu. Ayrıca eline geçen fırsatlarda eski Yunan ve Mısır kültürlerini inceledi. Antik matematik üzerine çalıştı. Bildikleri kısıtlıydı belki ama olayları düşünüp analiz etmek için yeterli olabilirdi. Gann, 24 yaşına geldiğinde çiftlikten çıktı ve Teksarkana’da bir aracı kurumda çalışmaya başladı. Aynı zamanda bir işletme okuluna kayıt yaptırdı. Gündüzleri çalışıyor, geceleri okuyordu.

Gann, bir yıl burada çalıştı. Hisse senedi ve emtia piyasalarında işlem yaptı. 1903’te Wall Street’te bir aracı kurumda çalışmak üzere NewYork’a gitti. Burada kısa süre çalışmasının ardından kendi şirketi olan WD Gann & Company’yi kurdu. Şirketteki ilk yıllarında bir öğrenci gibi çalıştı. Müşterilerini izledi, doğrularını ve yanlışlarını gözlemledi.

Kazancını da kaybını da........

© Bullekon


Get it on Google Play