We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Federal sistem tivitle kurulmaz silahla kurulur

369 124 206
07.12.2018

AKP milletvekili Ravza Kavakçı, tivitter hesabından bir paylaşımda bulunmuş. Diyormuş ki: “AK Parti Genel Merkez heyetimizle Alman Federal Konseyi Bundesrat’ı ziyaret ettik ve ayrıca Federal Sistem hakkında bilgi alışverişinde bulunduk.”

TİVİTLER LAFLAR SÖYLENTİLER

Dahası: AKP’nin federal sistem incelemeleri resmi olarak 2010 yılında ABD’de başlamış. Gazeteci Yılmaz Polat’ın Ulus Dağı Yayınları arasında çıkan “CIA Pençesinde Açılım” adlı kitabının 163 ve 164. sayfalarında verdiği bilgiye göre, Abdullah Gül, 8 Ocak 2008’de Bush’a konuk olmuş. Görüşmede, Kürt sorunu üzerinde durularak siyasi çözüm tartışılmış.

Daha dahası var: Bölücü Terör Örgütünün başı Abdullah Öcalan, ABD’nin eski Moritanya Büyükelçisi unvanını kullanan David Adolph Korn ile yaptığı görüşmede, “Biz Amerika’da olduğu gibi federal bir devlet, İspanya ve Almanya’da olduğu kadar da demokrasi istiyoruz.” demiş. Bunlar, ABD’nin 27 Haziran 1995 tarihli resmi FBIS bülteninde yazıyormuş.

GERÇEKLER ORTADA

AKP’nin eyalet sistemine “formatlanmasının” hikâyesi aslında daha uzun. Ve bu tivitler, bu laflar, o söylenenler, hepsi gerçek!

Ancak bizim araştırdığımız gerçek nedir: Federasyon kuruluyor mu? Gerçek açısından bakarsak, yapılacak saptama açıktır: Tivitle, lafla, beyanatla federasyon kurulmaz ve kurulamaz ve kurulamıyor.

Federasyon ya da eyalet sistemi, silahla kurulabilir.

Bu açıdan gerçekler ortada: Türk Silahlı Kuvvetleri, 24 Temmuz 2015 Harekâtıyla PKK’yı hendeklere gömdü.

Dahası: ABD’nin Kürdistan planı kapsamında tezgâhladığı 15-16 Temmuz FETÖ darbesi, Vatan Partisi’nin dirayetli duruşuyla Türk Ordusu ve Türk Milleti tarafından ezildi.

Dahası: Türk Ordusu, 24 Ağustos 2016 günü başlattığı Fırat Kalkanı Harekâtıyla ABD-İsrail Koridoru’nu yardı ve DEAŞ’a ağır darbeler indirdi.

Dahası: 2017 yılı Eylül ayında Barzani’nin sözümona Kürdistan, gerçekte İkinci İsrail için........

© Aydınlık