We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İroni!

11 4 90
09.08.2021

Ülkemiz her türlü ironinin zirve yaptığı bir ülke yazık ki!

Ağacı ve çevreyi çok sevdiğini söyleyen ve bunun için sürekli olarak partizanca eylemlerde bulunan ana muhalefetin neredeyse istisnalar hariç bütün belediyelerinde çok büyük orman kıyımlarının ve çevre katliamının yapılıyor oluşu ne büyük tezattır.

Geçen gün seyahatim sırasında tatil beldelerinin birinde Didim’in Akbük beldesinde denize sıfır yoldan ilerliyoruz. Tabiri caizse yol, keçi yolu… Tek araba geçecek şekilde toprak yola gelişigüzel asfalt dökülmüş. Dönemeçli bu yolda ilerlemek ne kadar da zor! Ormana yakın tarafta yolu genişletmek, yolu duble yapma imkânı mevcut aslında. Ancak yapılmamış!

Bunu sürekli orada yaşayan Yaşar Amca'ya soruyorum. "Efendim, ağaçlara kıyamadıkları için yolu açmıyorlar" diyor. Bu tuhaf keçi yolundan ilerlerken tepelik ormandaki imar manzaraları dudak uçuklatıyor. Neredeyse güzelim orman tamamen site imarına açılmış, orman yok edilmek üzere! Dağ taş site olmuş.

Sıkı durunuz… Muğla’nın Milas ilesine bağlı Bozbük beldesine doğru ilerlerken bu keçi yolunu ortasından tam ikiye ayıran bir ağaç var! Bu tabiat sever, bu ağaçları çok seven belediyeler kıyamamışlar bu ağacı kesmeye! Doğal olarak bir katledilen ormana bir de bu........

© Türkiye


Get it on Google Play