We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

TATİLİNİZİN, SİZE EBEDÎ TATİL KAZANDIRMASINI İSTER MİSİNİZ?

1 1 0
27.08.2021

Dr. Vehbi KARAKAŞ

-Tatilinizin, size ebedî tatil kazandırmasını ister misiniz?

-İsteriz.

-Öyleyse, tatil için nereye giderseniz gidin, gittiğiniz her yerde sizi hiç unutmayan Ezelî ve Ebedî Sevgili’yi unutmayın.

-Kimdir o Ezelî ve Ebedî Sevgili?

-Allah. Allah öyle bir düzen kurmuş ki, kurduğu düzen, hem Onun sizi unutmadığını, her an görüp gözettiğini, hem de sizin Onu unutmanıza imkân vermediğini gösteriyor. Allah bütün bir kâinatla size hizmet veriyor, hem de her an. Bu Onun sizi her an görüp gözettiğinin isbatıdır. Sizin de bunu her an görmeniz, hamt ile, şükürle, tekbirlerle, takdir etmeniz de sizin Onu sevdiğinizin ispatı olacaktır. Allah’ın denizinde yüzen, karasında gezen, havasında uçan ve havasını teneffüs eden, Allah’ın sayısız ve sınırsız türlü türlü nimetlerini yiyen, sularını, meşrubatlarını içen, kâinat denilen muhteşem konağında sultanlara layık bir şekilde ağırlanan bir insan, bu iyilik ve ikramları yapan Allah’ı nasıl unutabilir? Nasıl Allah’ın kendisini unuttuğunu, unutacağını sanabilir?

Allah’ı unutmak veya unutmuş gibi yaşamak o kadar büyük bir cinayettir ki bu vebal ve günahtan inananları korumak için Allah uyarmış ve buyurmuş: “Ey inananlar! Allah’ı çok çok anın, (hiç aklınızdan........

© Mir'at Haber


Get it on Google Play