We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Gerçeği es geçmek

8 0 0
30.10.2018

Türkiye gündeminin en başat özelliği, her daim yoğun ve hareketli olmasıdır. Sürekli kritik meseleler masadadır, devamlı bir mücadele söz konusudur. Büyük büyük laflar v iddialar, kıyasıya tartışmalar havalarda uçar ama en iddialı gündem bile taş çatlasın bir haftaya unutulur gider.

Çünkü gündemimiz yoğun, ancak meseleleri ele alış tarzımız yüzeyseldir. Akıl ve mantık yerine duygusal tepkileri, anlık öfkeleri ön palanda tutarız ve hiçbir meselemizi de adamakıllı halledemeden sadece konuşur tartışır dururuz.

Seçim öncesine uzanalım. Bu ülke insanları olarak, “Millet Kıraathanesi”, “Millet Bahçesi” gibi belediye seçiminde bile vaat olarak söylense çok da ciddiye alınmayacak şeyleri işittik. “Millet Kıraathanesi”ne gidip bedava çay içip ve kek yiyebileceğimiz söylendi mesela. “Millet Bahçesi”nde yatıp yuvarlanabileceğimiz müjdesi verildi. Kimseler de çıkıp, “Yahu, madem tarihin en önemli seçimi bu, vaatler neden böylesine komik ve çocukça?” demedi işin acıklı veya komik yanı… Çünkü mesele, her zamanki gibi “dersi kaynatmak”, “gündemi oyalamak”, “topu taca........

© Milli Gazete