We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bütün yük başkanlarda, örgütte metal yorgunluğu

66 0 0
25.07.2021

Düşünce üretmeyi seven okurlar, “AKP neden yüzde 30’larda” yazılarına epey ilgi gösteriyor ve görüşlerini paylaşıyor. Bir fikir zenginliğine hizmet etmesi açısından bu paylaşımlara fırsat vermek istiyorum. Umarım muhalefet dikkatle izler ve tartışır.

S. D. Nebioğlu: “Muhalefetin asıl kafa yorması gereken soruyu sordunuz. Bunca krize rağmen yüzde 30’lar hâlâ çok yüksek bir oy oranı. Bu düşüşün devamı gelir mi, orada demirlemiş gibi. Asıl irdelenmesi gereken şey de bu düşüşün yaslandığı psikolojinin ne olduğudur. Bir daha AKP’ye kesinlikle oy vermem, koptum oradan diyen bir kütle midir, yoksa, örneğin 3600 ek gösterge havucu çıkarıldığında heybeden ya da erken emeklilik önündeki engeller kaldırıldığında, daha bir hallice zam verildiğinde çalışana, emekliye, yönünü tekrar o tarafa çevirebilecek geçici dargınlık içerisinde, bir kütle midir? Bilinçli oluşturulan bir algı da var: AKP kötü bile olsa RTE iyidir.”

“Kararsızlar neden CHP’ye yönelmiyor? Sürekli RTE’nin söylediklerine odaklanmak yerine, ekonomide, sosyal yaşamda, yaşamın her alanında nasıl bir yol izleyeceklerini açıklamaya başlayarak ve her hafta bunları........

© Cumhuriyet


Get it on Google Play