We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yahu sahtekarlığın da bir adabı vardır!..

491 207 757
12.01.2019

Yerel seçim yaklaştı ya, sahtekarlık mevsimi de açıldı haliyle!..
İlk aşama seçmen kütüklerinde sahtekarlık… İlk haber de İstanbul Adalar'dan geldi; Belediye Başkanı Atilla Aytaç, Kasım 2018 tarihinde 11 bin 862 olan seçmen sayısının, yalnızca 2 ay içinde 12 bin 761'e yükseldiğini açıkladı!..
Nasıl olmuştu bu artış peki? Önce 2014'te yapılan yerel seçim sonucuna bakalım:
-Adalar'da CHP 5 bin 207 oy alırken AKP 4 bin 381 oy alabilmişti.
Aradaki oy farkı neydi? 826! Hah, şimdi de iki ay içinde Adalar İlçesi'nde iki ay içinde ne kadar artış olduğuna bakalım.
-899!..
Şu ilahi tesadüfe bakın; AKP'nin 2014'te geride kaldığı oy sayısından 75 fazla!.. Pekii, nerden çıkmıştı bu fazla seçmen?.. Sakarya ili Erenler İlçesi'nden Adıyaman Sincik nüfusuna kayıtlı çok sayıda seçmen, ayrıca Sultanbeyli, Sultangazi, Ümraniye, Bağcılar, Pendik başta olmak üzere bir çok ilçeden vatandaşlar, “ Aaa, sıkıldık artık buralardan, tebdili mekanda ferahlık vardır” diyerek Adalar'ı tercih edivermişlerdi!..
Pekii, bu seçmen arkadaşlar nerelere taşınmışlardı? Çok kolay; CHP'nin delilleriyle tespit ettiği üzere AKP ilçe yöneticisi ve üyelerinin evlerine, yazlıkçı yurttaşların mülklerine, metruk hatta tamamen yıkılmış binalara taşınmış, seçmen olarak da kaydolmuşlardı!..
-Ne kadar kolay, ne kadar basit, ne kadar cingözce değil mi, hayran oldum valla!..
Rakamların küçük........

© Sözcü