We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Gizli AKP destekçileri

168 0 18
29.06.2022

Ortada 20 yıllık AKP/ Erdoğan iktidarı var. Ve, bir çevre 20 yıldır ısrarla aynı hırçın yöntemle-tavırla iktidarı yenebile­ceğini sanıyor!

“Artık yapmayın” denile­ni ısrarla yaparak, karşıyı kenetleyen nobran mu­halefet yaklaşımıyla ik­tidar olunamayacağı ve aksine iktidarın ömrünü uzattığı görmek anlamak istemiyor.

Muhalefetçilik oynamak hoşuna gidiyor. Sahi me­seleleri iktidarı devirmek mi? Yoksa mesele, keli­me oyunlarıyla- nükteli konuşmalarla sözde muhalifliğin “ekmeğini” yemek mi? Örneğin:

Sosyal medya muhalifliği özünde, AKP/Erdoğan iktidarının bulamayacağı bir “nimet” sunmuyor mu? Erdoğan, Aydın Doğan medyasının eksikliğini bu medyayla doldurup, her gün kendine mutlak yararlı propaganda malzemesi bulmuyor mu? Kimse görmüyor mu bu realiteyi?

AKP'yi iktidarda tu­tan kimler, ve kim­ler CHP'nin bir türlü oyunun artmasına engel olanlar?

“CHP yıllardır neden yüzde 25'i aşamıyor” diye bunların kafasında soru yok.

Peki, kim bu yüz­de 75? Hepsi cahil mi, hepsi kurnaz mı, hep­si dilenci mi? Ne zaman kurtulacağız bu kibir­li-mağrur tavırdan?

Manav Ahmet, Kasap Mehmet, inşaat işçisi Selahattin, köylü Nurettin, ev hanımı Zehra Teyze… “Ötekileştirdiğiniz” o yüzde 75 bunlar değil mi? Onlar da İnek Şaban'a gülüyor, Cüneyt Arkın'ın vefat haberini alınca üzül­müyor mu sanıyorsunuz?

Geniş kitleleri korkutan körü körüne muhalefetten ne zaman vazgeçilecek?

HERKES ÖĞRETMEN

Acı olan bu ülkenin sos­yalistlerinin de parmak........

© OdaTV


Get it on Google Play