Çarşamba akşamı Saadet Partisi İl Başkanlığı Sekreteri Nevzat Açıkgöz kardeşimin daveti üzerine gönül dostlarımızla birlikte olma imkânı bulduk. Benim için güzel bir akşam oldu. İnşallah katılan kardeşlerimiz için de bu birliktelik hoş geçmiştir. Hemen belirteyim ki uzan zamandan beri böylesine sohbet toplantılarına katılamamıştım. Katılmayışımın çeşitli sebepleri var tabi. Bu sebeplerin başında ilerleyen yaş ister istemez insanın aktivitesine etki ediyor. Eski hareketlilik kalmıyor. Sanıyorum Nevzat kardeşimin haftalık toplantılara daveti benim gönül dostları ile birlikteliğimi gündeme getirmiş oldu. Ancak, hemen belirteyim ki, 1970 ve 1980’li yıllardaki hareketliliği yaşamam mümkün değil. Yıllar önce, şimdilerde birçoğu ahirete intikal etmiş olan yazar kardeşlerimle, her hafta sonu Anadolu’nun bir iline giderek konferanslara ve açık oturumlara katılır hiçbir yorgunluk hissetmeden Ankara’ya dönerdik. Ancak, geçen zaman yukarıda da bahsettiğim gibi hareketlerimize farkına varmadan bir sınır getirdi. İşte bu hareketsizlik dönemine Nevzat kardeşimin daveti ile ara vermiş olduk. İyi de oldu. Özlemişim bu tür toplantıları, sohbetleri. Kısacası gönül dostu kardeşlerimle birlikteliği yeniden yaşamış oldum.

Nevzat Açıkgöz kardeşimin yönettiği toplantı tam bir sevgi, saygı toplantısı oldu. Özellikle konuşmalara katılan kardeşlerimin hepsinin katılması, çeşitli sorular yöneltmeleri unutmasam da uzaklarda kalmış eski yaşantımı hatırlattı. Kısacası benim için mutlu bir akşam oldu. Bu mutluluğun kaynağı kardeşlerimiz arasında var olan sevgi bağlarıydı diye düşünüyorum.

Gönül dostlarım aslında her hafta yaptıkları toplantıyı yapıyorlardı. Bu toplantıda bir hafta için ne gibi çalışmalar yaptıklarını, yapamadıklarının sebeplerini anlatıyor, kısaca geçen bir haftayı değerlendiriyorlardı. Bu değerlendirmede hiçbir bıdı bıdının, gıybetin olmayışı benim mutluluğuma mutluluk kattı. Sadece, üzerlerine aldıkları görevin hesabını veriyorlardı. Toplantı tanışma ile başladı. Genelde genç kardeşlerimin oluşturduğu toplantıda benim dışımda belli bir yaşa gelmiş birkaç kardeşim vardı. Hemen belirteyim ki, bizler yaşlanıp eski hareketliliğimizi kaybetmeye başlarken geriden gelen gençlerin samimiyetini, idealistliğini görmek beni daha çok mutlu etti. Tekrar ne zaman buluşabiliriz bilmiyorum ama kardeşlerimin tekrar bir araya gelme tekliflerine elimden geldiğince karşılık vermeye çalışacağımı ifade etmiştim toplantının sonunda. Bir aksilik olmaz ise o gönül dostları ile tekrar birlikte olmaktan mutluluk duyacağımı hissediyorum. Bu noktada toplantıya katılan kardeşlerime sergiledikleri samimiyete teşekkür etmek için isimlerini vermek istiyorum.

Kendisini yıllar öncesinden Sincan İlçe Başkanlığı’ndan tanıdığım şu anda Ankara İl Başkanlığı Sekreterliği görevini yürüten Nevzat Açıkgöz kardeşime gayretlerinden ve bir program dâhilinde çalışmasından dolayı teşekkür ediyorum. Bu arada Sincan İlçe Başkan Yardımcısı Öztürk Korkmaz, İlçe Teşkilat Başkanı Fatih Nazlımlar, İlçe Yönetim Kurulu üyesi Veysel Demir, İlçe Sekreteri Selim Tüfekçi, Menderes Mahalle Temsilcisi Ahmet Ünesi, 29 Ekim Mahalle Temsilcisi Ruhi Çece, Çoğlu Mahalle Temsilcisi Selim Koyinci ve Hikmet Yüksel, Ziya Çam, Ramazan Güler, Sadık Gömmen’e çalışmalarında başarılar diliyor, gördüğüm sevgi ve saygı devam ettiği sürece başaramayacakları bir iş olduğunu düşünmüyorum.

Mutlu bir akşam geçirmeme vesile olan gönül dostlarıma tekrar teşekkür ediyorum.

QOSHE - Gönül Dostları ile Birlikte Olmak - Abdülkadir Özkan
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Gönül Dostları ile Birlikte Olmak

2 0 1
07.10.2022

Çarşamba akşamı Saadet Partisi İl Başkanlığı Sekreteri Nevzat Açıkgöz kardeşimin daveti üzerine gönül dostlarımızla birlikte olma imkânı bulduk. Benim için güzel bir akşam oldu. İnşallah katılan kardeşlerimiz için de bu birliktelik hoş geçmiştir. Hemen belirteyim ki uzan zamandan beri böylesine sohbet toplantılarına katılamamıştım. Katılmayışımın çeşitli sebepleri var tabi. Bu sebeplerin başında ilerleyen yaş ister istemez insanın aktivitesine etki ediyor. Eski hareketlilik kalmıyor. Sanıyorum Nevzat kardeşimin haftalık toplantılara daveti benim gönül dostları ile birlikteliğimi gündeme getirmiş oldu. Ancak, hemen belirteyim ki, 1970 ve 1980’li yıllardaki hareketliliği yaşamam mümkün değil. Yıllar önce, şimdilerde birçoğu ahirete intikal etmiş olan yazar kardeşlerimle, her hafta sonu Anadolu’nun bir iline giderek konferanslara ve açık oturumlara katılır hiçbir yorgunluk hissetmeden Ankara’ya dönerdik. Ancak, geçen zaman yukarıda da bahsettiğim gibi hareketlerimize farkına varmadan bir sınır getirdi. İşte bu hareketsizlik dönemine Nevzat kardeşimin daveti ile ara vermiş olduk. İyi de oldu. Özlemişim bu tür........

© Milli Gazete


Get it on Google Play