We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Avrupa'da 'öze dönüş' başladı

20 24 2
wednesday

“YÖNETİCİLERİMİZE AÇIK MEKTUP!” diye başlamış bildiri.

"Durum çok ciddi!” deyip eklemişler.

Sonra, “İslamcılar ve banliyö orduları, ulusumuzun elinden toprak kopararak…” diye eklemişler. Bildirinin bu kısmını duyduğunuzda, tamam, maksatları anlaşıldı dersiniz.

Evet, geçtiğimiz Nisan ayında Fransa’da çoğu emekli ve muvazzaf asker Macron hükümetine yönelik bir bildiri yayınladı. Bunu yeterli görmeyen askerlerden bazıları geçtiğimiz gün ikinci bir bildiri yayınladılar. Her iki bildirinin de hedefi aynı: İslamcılar! Yani Müslümanlar…

20. yüzyılda özgürlük şarkılarının yükseldiği Fransa’da tahammülsüzlük, ırkçılık öyle arttı ki çok yakında demokrasi, insan hakları ve özgürlük yanlıları Fransa’da yeraltına inmek zorunda kalacak.

Aslında bütün Avrupa’da tahammülsüzlük başını almış gidiyor. Hoşgörü merkezi olarak bilinen Avrupa’da çoktandır farklılıklara “horgörü” ile bakılıyordu lakin artık Avrupalıları horgörü de kesmiyor.

Bakınız, bildirici askerler Macron’a, “İslamcılar ve banliyö orduları, ulusumuzun elinden toprak kopararak, bu yerleri anayasamıza aykırı dogmalara tabii olan bölgeler haline getirmek istiyor…” diye seslendikten sonra nasıl da tehdit ediyorlar: "Biz, canını her zaman bu ülkeye feda etmeye hazır olan askerler, bu tür eylemler karşısında pasif bir izleyici olarak kalamayız!..”

“…İzleyici olarak kalamayız!..”

Dikkat ettiniz........

© Milat


Get it on Google Play