We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Merak dorukta…

2 0 0
26.05.2020

Bu yazının tümünde aynı sorunları tekrarlama gibi bir niyetim yok. Ancak topu topu 5 mikron büyüklüğünde bir virüsün tüm insanlığı neredeyse esir aldığı, üzerimize kâbus gibi çöktüğü, ekonomik, kültürel, sosyal yaşamın durma noktasına geldiği, bilim dünyasının tüm enerjisini etkin bir ilaç ya da aşı bulmaya harcadığı bugünlerde; Eleştiri yaparken cömert, övgü konusunda cimri olanlara sormak gerek!

Bir dekan çıkıp bulunduğu konumdan, taşıdığı unvandan, getirildiği makamdan beklenmeyen, yakışmayan bir açıklama yapıp, kamuoyu baskısını görünce istifa ediyor! Yetmiyor bir profesör çıkıp çocuklara ilişkin inanılmaz şeyler söylüyor, üniversitesiyle ilişiği kesiliyor. Bitti mi? Bu kadar mı? Unutulacak mı? Bu konuda yetkili kurum ve isimler ne düşünür, cevapları ne olur, ne yaparlar, bir daha yaşanmaması için ne gibi önlemler alırlar, ne gibi önerilerde bulunurlar? Onu biz bilemeyiz! O şahısları o makamlara layık görenler bilir!

Sanki derdimiz azmış gibi, çözümsüz ekonomik sorunlar yetmezmiş gibi, artan işsizlik, frenlenemeyen zamlar, dizginlenemeyen dolar önemsizmiş gibi bir de başımıza virüs belası çıkınca anladık ki; Ülkede şartlar ne olursa olsun Demokles’in kılıcı hiç inmiyor. Bu modern seferberlik günlerinde bile, kavgacı, hırçın, uzlaşmaz bir anlayış hep sürüyor, neden olduğu sorunları unutturmaya çalışan siyasi irade “bendensin- değilsin” ayırımını........

© Gerçek Gündem