We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kim iyiyse formayı ona emanet edeceksin!

1 1 0
28.09.2021

Ülkemiz para birimi “Lira” inanılmaz bir hızla değer kaybediyor. Ülkece ürettiklerimizin hem kalem adedi, hem de üretim miktarları, son yıllarda akıl almayacak boyutlarda azalmış durumda… Ve üretim miktarlarına ters orantıda şiddetle artan dışa bağımlılık!

Hal böyleyken de, seçim takvimine göre 2023 yılının Kasım’ında yapılması planlanmış olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilleri seçimlerinin de öne çekilmesi büyük olasılıkla bekleniyor. En azından muhalefetin beklentisi bu yönde; zaten büyük kan kaybeden iktidarın, daha fazla kaybetmeden erken seçim kararı almasını bekliyorlar. İktidar ise kendinden o kadar emin ki; kendi çevresine göre ortaya çıkan istatistiki bilgilere göre davrandıkları kesin! Onlara göre, hayat pahalılığı yok, işsizlik yok, enflasyon yok!

Ama bir taraftan da, olası erken ya da normal seçimlerde, seçim barajı ve seçim çevresi gibi olgularla oynayıp, kendilerine kar sağlama amacını güdüyorlar ki; ilgili seçim yasalarını bir an önce değiştirip, seçim sonuçlarına göre daha az oy almalarına rağmen, yeter sayıda ya da maksimum sayıda vekil çıkarabilsinler. İlgili yasaya göre yapılan değişikliklerden en az bir yıl sonra seçim yapılabiliyor. Ben bu yazıyı kaleme aldığımda 2021 Eylül’ün sonlarıydı. Kasım ayında yasalaşsa iktidarın seçim kanunu; 2022 Kasım’ında seçim olabilir........

© Yurt


Get it on Google Play