We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yumruk neyin provasıydı?

149 18 0
24.04.2019

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Maltepe mitingi ile Çubuk'taki şehit cenazesinin aynı güne denk gelmesi tesadüf müydü?

Yanıtını cenazeye katılan CHP başkan yardımcısı Bülent Kuşoğlu'nun tanıklığı ile vereyim; "Aslında cenaze bir gün önce yani Cumartesi günü ikindi namazında Çubuk'tan kaldırılacaktı fakat nedense Pazar gününe kalmıştı..."

Nedenini anladık! İstanbul Maltepe'de toplanan milyonları, Çubuk'tan gelecek saldırı haberi ile galeyana getirmek istemişlerdi.

Aynı zamanda İmamoğlu'nun başarısına gölge düşürmek, gündemi İstanbul seçiminden uzaklaştırmak da saldırının amaçları arasındaydı.

***

Bu köşede kaleme aldığım onlarca yazı hep aynı büyük fotoğrafa dikkat çekiyordu: "Alevi-Sünni, Kürt-Türk çatışması yaratamayanlar kültürel kodlar üzerinden fay hattını tetiklemeye çabalıyor. Son 10 yıldır giderek derinleşen ve en kolay kırılacak fay hattı; AKP'li olan ve olmayanlar arasındaki büyük uçurumdur..."

Elbette başta "alternatifsizlik" olmak üzere AKP'ye çeşitli nedenlerle oy veren tüm yurttaşları kastetmiyorum, açmama izin verin;

* Büyükşehirler başta olmak üzere AKP'nin Türkiye'de yaratıp dağıttığı rant; en varlıklı yeni zenginlerden, en yoksul yardıma muhtaçlara kadar bir bağımlılık zinciri oluşturdu!

* Gıda, yakacak, para yardımı ile geçinmeye çalışan, belediyelerden maaş bağlanıp siyasi çalışmalar yapan onbinler; birey olmaktan........

© Yeniçağ