We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Batı, İslâm’la savaşı kaybedecek. Türkiye ile savaşı kaybedecek. Erdoğan’la savaşı kaybedecek.

334 187 60
26.10.2020

Batı, İslâm’a yönelik öfkesini, nefret duygularını Türkiye’den çıkarıyor.

Türkiye’ye yönelik öfkesini, intikam uygularını Müslümanlardan çıkarıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik intikam arzusunu Türkiye’den, İslâm’dan çıkarıyor.

“Türkiye’yi durdurma” hesaplarını “Erdoğan’ı devirme” üzerine kuruyor.

“Sovyetler’i yendiysek İslâm’ı da yeneceğiz.” Çünkü korkuyorsunuz!

“İslâm’la Savaş” Sovyetler’in çöküşü ile başladı. İsrail ve Amerika aşırı sağının projesiydi. Küresel bir doktrine dönüştürüldü. “Terörle mücadele” adı altında pazarlandı. Ülkeler işgal edildi, iç savaşlar çıkarıldı, terör örgütleri ve doğrudan saldırılar üzerinden yüzbinlerce insan öldürüldü.

O dönemin Avrupa liderleri, ABD siyasi öncüleri, Batı medyası ve entelektüel çevreleri bu savaş için seferber edildi. “Sovyetler’i nasıl çökerttiysek yükselen İslâm’ı da öyle kontrol altına alacağız” diyorlardı.

Müslüman ülkelerin rejimleri, yöneticileri bu savaşta Batı’ya alabildiğine destek sundu. Aslında kendi halklarına karşı savaşıyorlardı. Çünkü onlardan korkuyorlardı.

Batı çöküyor, Doğu yükseliyor. Bu yüzyıl her şeyi değiştirecek!

Hatta kitleleri dizginlemek için Batılı orduları topraklarına çağırıyorlardı. Çünkü bu rejimler, 1. Dünya Savaşı sonrası Batı tarafından dizayn edilmişti. Coğrafyayı, Müslüman kitleleri denetlemek için tanımlanmışlardı.

Şimdi bu ihale Avrupa’ya verilmiş görünüyor. ABD küresel itibarını kaybetti. Yükselen güçlerle mücadelede geriledi. Tek merkez özelliğini yitirdi. Kendi içinde başlayan, daha da başlayacak sorunlara odaklandı.

Doğu yükseliyordu. Yeni güçler, şaşırtıcı biçimde Batı’nın yüzlerce yıllık hâkimiyet tezlerini gömüyordu. İslâm yükseliyordu. Müthiş bir siyasi dalga oluşturuyor ve bu gittikçe derinleşiyor, güçleniyor, siyasi bilince dönüşüyor, olgunlaşıyordu.

Batı’nın İslâm’la savaşı son bin yıldır Türklerle savaştır.

Avrupa İslâm’la sınırdı. Türkiye ile sınırdı. Yüzyıllara dayanan İslâm-Avrupa bilinçaltı hâlâ çok canlıydı. Bunu harekete geçirdiler. Çünkü Avrupa’nın güce ihtiyacı vardı. Aşırı sağı, ırkçılığı siyasi güce dönüştürmek için o bilinçaltına, o yüzyılların hesaplaşmasına, düşmanlığına dönüyorlardı.

Batı’nın, Avrupa’nın İslâm’la savaşı, son bin yıldır Türklerle savaşıdır. Haçlı Savaşları’ndan, o orduların Anadolu içlerinde yok edilmesinden bu yana, Osmanlı ordularının Avrupa’nın merkezine ulaşmasından bu yana Türklerle savaşıyorlardı. Hafıza ve hatıra böyleydi.

Birinci Dalga: Arap dünyası mahvoldu. İkinci Dalga başladı: Son büyük çöküş bu!

ABD ve İsrail aşırı sağının planladığı İslâm’la savaş Arap ülkelerini çökertti. Cemaatleri eritti. Rejimleri........

© Yeni Şafak


Get it on Google Play