We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

DTB lidere dur dedi

1 0 0
09.10.2021

Sezona çok iyi başlayan ve 3 haftada 3 galibiyet alarak lider olarak sahaya çıkan ev sahibi Yonpaş Dumlupınar takımına karşı; lige iyi başlamayan ve 3 hafta sonunda aldığı 4 puanla orta sıralarda yer bulan Doğan Türk Birliği'nin mücadelesinden maçı her noktasında domine eden Doğan Türk Birliği galip ayrıldı.

Yonpaş Dumlupınar takımı, Mağusa Türk Gücü maçı ile birlikte oynadığı diğer iki maçı da özellikle rakibi oynatmayan oyun anlayışıyla durdurup, bulduğu gollerle sonuca giden takım görüntüsü sergilerken; bugün rakibi Doğan Türk Birliği aynı taktikle kendisini vurdu.
Daha maçın başında üçüncü dakikada Kenan Oshan ile soldan zarif bir vuruşla kaleci Türkkan'ın yanından topu ağlara göndererek rakibin oyun planlarını bozdu.
Aydın Aygın sol kenarda Çağrı Kıral da sağda oyuna başlayıp hem rakibi kanatlardan durdurdu hem de yaptıkları bindirmelerle pozisyon bulmalarına katkıda bulundu. Ayrıca iki stoperi de Weston gibi lige iyi başlayan bir forveti etkisiz hale getirdiği gibi, Ahmet Sönmez köşe atışından gelen topa koşarak gelip daha fazla sıçrama avantajını kullanarak ikinci golü kaydederek Yonpaş Dumlupınar takımının direnç gösterme şansını da adeta elinden aldı.
Ülkemizin en iyi orta saha oyuncuları arasında yer alan Mehmet Altın gibi yetenekli bir oyuncuyu adeta oynatmayan ve........

© Yeni Düzen


Get it on Google Play