We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

KOMŞU KOMŞUNUN KÜLÜNE MUHTAÇ DEĞİLDİR!

16 0 0
24.07.2022

Bir mektup yazılmış.

Ve bu mektup sosyal medyayı sallamış.
Ne kadar salladı hiç bilmiyorum, bu yazılan mektubu uzmanlara sormuşlar.
İşte ben, bu mektuba, bu uzmanlar yazısında rastladım.
Mektup; bir komşunun, üst kat komşusuna yazdığı bir mektup.
Gürültü yapan ev öğrenci evi imiş.
Mektubu yazan, yazdıklarından anlaşıldığı gibi, ertesi sabah erken kalkan ve işe giden birisi.
Artık illallah etmiş besbelli.
Belliki laftan anlamıyorlar.
Şöyle yazıyor mektupta.
"Merhaba,
Maalesef ev içi gürültünüz çok fazla, çevre dairelerinizde oturan insanlar belirli uyku saatleri olan çalışan insanlar. Ya da emekli insanlar, bizim 22.00/ 07.00 saatleri arası uyumamız gerekiyor ki ertesi sabah işe gidelim. O yüzden aşağıdaki konulara dikkate edebilirseniz çok seviniriz.
1) Büyük ihtimalle düz tabansınız, bu yüzden evde yürürken ya da koşarken binayı sallıyorsunuz. Ev içerisinde yumuşak tabanlı terlik giyebilirsiniz ve böylelikle bu sesin önüne geçebilirsiniz.
2) Özellikle 22.00 / 07.00 arasında evin içerisinde, eşya kaldırıp koyarken ya da masayı, sandalyeyi çekerken çok gürültü yapıyorsunuz.
3) Daire kapısından dışarı yayılan sigara kokusuna bakılınca, evin içerisinde yoğun bir şekilde sigara içiyorsunuz. Muhtemelen evden çıkarken, evi havalandırmak için pencere ve kapıları açık bırakıyorsunuz, fakat siz çıktıktan sonra, pencereler ve kapılar sürekli çarpıp duruyor.
4) Ev içinde kapıları sert çarpıyorsunuz, kapılar ile ilgili özel alıp veremediğiniz yoksa, kapıları bu şekilde zorlamayınız, kapı kolunu kapıyı çarpmak için kullanmak kapının mekanizmasına aykırıdır. Kapının kolunu aşağıya........

© Yeni Birlik


Get it on Google Play