We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Köşeye sıkıştırma politikası…

1 0 0
01.10.2021

Amerika’da Türkiye düşmanlığı hiç bitmedi, öyle görünüyor ki hiç de bitmeyecek. Dikkat edilecek olursa yıllardır Suriye’de PKK/ YPG’yi eğiten silahlandıran ve yanı başımızda bekamız için tehlike oluşturanlar sanki Amerikalılar değil.

Ortadoğu krizini yaratan, Türkiye’yi oluşan bu bataklıkta yalnız bırakan sanki Amerika değil. Yıllardır iyi niyet görüşmelerimizden bugüne kadar beklediğimiz olumlu bir sonuç elde edebildik mi?

İsrail yayılmacılığı karşısında sesini çıkarmayan ve dostluk ve müttefiklik ilişlerini yok sayan sanki Amerika değil. İsrail’in bölgedeki çıkarları için “Hiçbir müttefikimiz bizim için İsrail’den daha önemli değil” diyen sanki Amerika değil.

Ne zaman iki ülke arasında bir gerilim olsa, sorunlar başlasa, bu kez de senato harekete geçiyor. Başkanı ve kadrosunu sıkıştırıyor. Bu, bir noktada Türkiye’yi köşeye sıkıştırma politikası olarak da değerlendirilebilir.

İşte son gelişme, göz atalım:

Aralarında Senato Dış İlişkiler Komisyonu üyelerinin de bulunduğu 10 Amerikalı senatör, Başkan Joe Biden’a mektup yazarak Türkiye’de demokrasiye yönelik tehditten Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sorumlu tutulmasını talep etti.

Demokrat ve Cumhuriyetçi senatörler, Başkan Biden’a, Türkiye’nin Kürt nüfusunu haklarından mahrum bırakma, ülkedeki siyasi çoğulculuğu baltalama ve antidemokratik yollarla iktidarını sıkılaştırma........

© Turkish Forum


Get it on Google Play