We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Apo'nun mektubu, Osman Öcalan'ın TRT programı ve CHP'nin tuhaflığı

30 57 0
21.10.2019

AKP hükümetinin ve hükümeti etkileyen iç unsurların en büyük yanlışlarından birisi de terörle mücadelenin en yoğun yapıldığı bir dönem ve 23 Haziran İstanbul seçimine günler kala bebek katili Abdullah Öcalan’ın “tarafsızlık” mektubunu Anadolu Ajansından hırpani kılıklı bir adam üzerinden servis etmesi ve Teröristbaşı Öcalan’ın kardeşi ve terör örgütü PKK’nın eski önderlerinden Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkararak mülakat yapmasına onay vermesi olmuştu.

‘Aylar önceki bir tartışma konusuna bugün neden döndün?’ derseniz?

Çünkü bu tartışma hiç bitmedi… Bitecek gibi de görünmüyor. Terör örgütü PKK ve siyasi uzantısı HDP ile işbirliği konusunda köşeye sıkışan CHP, İP, SP sürekli bu iki konuyu gündeme taşıyarak, sıkıştığı köşeden kurtulmaya çalışıyor. Bir tartışma programını açıyorsun bunlara yakın bir yazar, yorumcu, siyasetçi sürekli teröristbaşı Apo’nun mektubunu ve eski teröristbaşı Osman Öcalan’ın TRT programını gündeme getiriyor. Bir yazı yazıyorsun hemen altına bu konuyu yazıyorlar. Bunu yazanlar konuşanlar bu konularda hassas olduğundan, bu konularda duyarlılık sahibi olduğundan değil elbette.

Sadece “cambaza bak” oynuyorlar… Terör örgütü PKK ve yaltakçısı HDP ile işbirliği yapanlara, terör örgütünün sembolleri üzerinden böylesi malzeme verirsen elbette suyunu çıkarana kadar bu durumu kullanırlar. Bunların mevcut PKK ilişkileri adına ne söylerseniz söyleyin hemen karşılığında “Apo’nun mektubu, Osman Öcalan’ın TRT röportajı” diyorlar.

Nasıl bir paradoks içindeyiz değil mi? Hem Kandil’deki tüm teröristlerin, hem HDP’li üst düzey yöneticilerin ve HDP’ye bağlı tüm oyların desteğini alacaksın ama teröristbaşı Öcalan’ın “tarafsızlık” mesajı içeren mektubu ve Kandil’i ve HDP’yi eleştiren eski teröristbaşı Osman Öcalan’ın röportajından kendini soyutlamaya çalışacaksın. AKP hükümeti terörle mücadelede büyük başarı sergilerken hadi böyle bir gaflete imza attı diyelim. CHP, İP, SP ve yancıları PKK ve HDP ile işbirliği içindeyken nasıl oluyor da, bu konu üzerinden yorum yapabiliyorlar?

Apo’nun mektubu ve terörist Osman Öcalan’ın TRT röportajı AKP hükümeti tarafından 23 Haziran seçimlerine yönelik planlandı ise Ekrem İmamoğlu’nun kampanya danışmanı Necati Özkan’ın “İstanbul seçimlerinde CHP’nin seçmeninin ’i sandığa gidip Ekrem İmamoğlu’na oy verirken, HDP seçmeninin 0’ü Ekrem İmamoğlu’na oy verdi” diyorsa Öcalan’ların devriye sokulması AKP lehine yaprak kımıldatmadığı gibi, HDP-PKK birleşenlerini tamamen CHP safında birleştirmeye yaramadı mı?

Gerçekten çok tuhaf bir tezgâh uygulanmıştır. Hele ki, Apo’nun mektubu Anadolu Ajansı üzerinden servis edilirken aracı olan hırpani kılıklı bir adama “Öcalan yerli ve milli bir şahsiyettir” dedirtilmesi ve buna müsaade edilmesi seçmeni cinnet haline getirmiş ve bu seçmen PKK ve HDP’nin desteğini alan Ekrem İmamoğlu’na yönlendirilmiştir. Zaten işin içinde Bülent Arınç varsa herşeyi beklemek gayet normaldir.

Teröristbaşı Öcalan’ın mektubuna aracılık eden Ali Kemal Özcan isimli şahıs Nagehan Alçı’ya konuşmuş ve şunları demişti : “Yıllardır derdimi anlatmaya çalışıyorum Nagehan Hanım. Ben bu........

© Türkgün