We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Alem lider görsün!

18 0 0
27.09.2018

Obama'nın görevdeki son aylarıydı. Erdoğan'ı takip eden bir grup gazeteci olarak Washington'daydık. Bir yazı yazmıştım o günlerde "Obama neden bir Erdoğan olamadı?" başlıklı. Bizim, ülkesini yerin dibine sokmakla namlı 'bağzı' haber siteleri yazının başlığına çok bozulmuş, bunu gizlemek için de aklı sıra attığım başlıkla dalga geçmeye çalışmıştı.

Tersini söylesem hoşlarına giderdi ama!

Komşu, dost, müttefik takmayan ve herkese ceza kesen Trump'ın bu pervasızlığını fırsata çevirmek adına sağda solda "eski akil başkan" pozlarında boy gösteriyor olsa da; Suriye'de isyanın iç savaşa evrilmesinin ve yüz binlerce insanın katledilmesinin baş sorumlularından biridir Obama.

Oysa göreve başladığında dünyaya barış getirecek diye Nobel ödülü bile peşin verilmişti. ABD'ye Obama ile yeni bir imaj tasarlanmıştı. Meğer o esnada kazanın altı tutuşturuluyormuş.

Şimdi ABD'nin başında Trump var. BM'de, başkan olduktan sonra neler başardığını anlatarak herkesi kendine güldüren Trump. Klozet kapaklarına fotoğrafı nakşedilen, evlat olsa sevilmez denilen cinsten bir adam...

Dünyayı kıyamete sürüklemeye çalışan deccal gibi bir şey. Filistin'e düşmanlığı ve İsrail'e gösterdiği dostluktan dolayı Siyonistler kendisini........

© Star