We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ülkesine dönen genç yetenekler

3 0 0
11.02.2021

Geçtiğimiz günlerde ara transfer sezonu bitmesi ve üzerine Fenerbahçe-Galatasaray derbisi olması bazı gerçekleri daha net olarak görmemizi sağladı. 2021 itibariyle futbol kulüplerimizin transfer politikalarını değişikliğe biraz göz atmak istiyorum.

Öncelikle Fatih Terim’in, “Futbolcuların geçmişine yatırım yapmak yerine geleceğe yatırım yapmamız gerekiyor” cümlesini hatırlayalım. Aslında bu cümle eskiden yapılan yüksek bonservisli futbolcular sayesinde şampiyon olmayı, daha fazla transfer yaparak Şampiyonlar Ligine gitmeyi ve kulübü bu şekilde ayakta tutmayı planlayan bir transfer politikasını anlatıyor. İşte Fatih Terim’in bu sözleri sadece Galatasaray için değil bütün kulüpler için aslında yeni transfer politikasının nasıl olması gerektiğini gösteriyor.

Zaten Fenerbahçe dışında dört büyük kulübe baktığımız zaman genel olarak transfer politikalarının bu şekilde ilerlediğini görüyoruz. Ayrıca Galatasaray için Falcao’nun ve Mbaye Diagne’nin aslında nasıl yanlış transferler olduğunu, her ne kadar kabul etmeseler de ortaya koyuyor. Yukarıda politikaya Fenerbahçe’yi ayrı düşünelim demiştik, bunun nedeni basit; Ali Koç’un Fenerbahçe’yi başarılı bir takım yapmak gibi bir misyonu ve bunu yapacak şahsi parası var. Bu yüzden Mesut Özil ve İrfan Kahveci gibi........

© Şalom


Get it on Google Play