We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İki 'Gönül' bir olunca

3 0 1
14.08.2022

Yapımcılığını Necati Akpınar ile Faruk Özerten’in yaptığı Gönül’ün senarist ve yönetmen koltuğunda daha önce Vatan Sağolsun, Mukavemet ve Rauf gibi filmlerden tanıdığımız Soner Caner oturuyor. Yapımın başrollerini Erkan Kolçak Köstendil, Hazar Ergüçlü, Bülent Emin Yarar paylaşırken bu kadroya Ali Seçkiner, Selim Bayraktar, Şevval Sam, Asiye Dinçsoy, Nazmi Kırık, Ferit Kaya, Güneş Nefes Özdemir, Haydar Köyel ve Yıldırım Şimşek eşlik ediyorlar.

ÖYLE BİR DİL Kİ AŞK, YAZILMADIĞI GİBİ OKUNUR

Gönül, Mezopotamya’dan günümüze uzanan ve Kürt çingeneleri olarak bilinen Dom topluluğunu merkezine alıyor. Bunu kendine özgü bir atmosferde ekrana taşımayı başarırken, Emir Kusturica ve Tony Gatlif gibi yönetmenlerin Çingeneler Zamanı, Kara Kedi Ak Kedi, Korkoro gibi yapıtlarına da uzaktan da göz kırpıyor.

Piroz (Erkan Kolçak Köstendil) ve abisi Hogir (Ali Seçkiner) çalgıcı olarak bir köy düğününe çağrılıyorlar. Evleneceği adamın daha kim olduğunu bile bilmeyen Sümbül bir şarkı mırıldanırken o sırada camın önünden geçmekte olan Piroz Sümbül’ün sesini duyuyor. Bu şarkıya verdiği karşılık aslında o anda doğan bir aşkın dili oluyor : “Nigi na nigi na nigi nana”.

Ancak Sümbül o gece bir başkasıyla evlenerek törenin soğuk yüzüyle tanışıyor. Yine de bu, Piroz ile birbirlerine kavuşmak için çabalamalarının önüne geçmiyor Çünkü Piroz ve Hogir’in babası Mirze de (Bülent Emin Yarar) karısını kaybettikten sonra gençlik aşkı Dilo’nun peşine düşüyor. Yılların söndürmediği bu aşk, Piroz ve Sümbül’ün........

© OdaTV


Get it on Google Play