We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bu Ülkeye KÜRT-SAM Lazım!

3 1 19
16.05.2022

Sevgili dostlar bu gün dünya küçüldü, bir köy haline geldi. Doğusunda, Batısında, Kuzeyinde, Güneyinde meydana gelen bir sorun, bu hayatta “ben de varım” diyen herkesi, her kurumu, her devleti ilgilendiriyor.

2004 yılından beri Cumhurbaşkanlığı himayesinde çalışmalarını yürüten Türk Asya Stratejik Araştırma Merkezi(TASAM) 2011-2015 yılları arasında Hatay ilimizde 4 defa uluslararası Orta Doğu Kongresi gerçekleştirdi. Dördüne de katılma imkanım oldu.

Hatırlamışken TASAM Başkanı Süleyman Şensoy’a, Koordinatörü İhsan Toy’a ve Organizatör Hilmi Özev’e ve diğer çalışanlarına TASAM’a verdikleri emekten dolayı tebrik ve teşekkürlerimi iletiyorum.Çünkü ulusal ve uluslararası çalışmalar ile devlet aklını besleyen değerler ürettiklerine inanıyorum.

Hafızam beni yanıtlmıyorsa 2013 yılında erçekleşen Orta Doğu kongresindeydik, bir İngiliz diplomat konuşmasında dedi ki: “Artık bu Kürtlere otonomi mi veriyorsunuz, federasyon mu veriyorsunuz? Ne veriyorsanız verin bu sorunu hal edin” derdemez bizim emekli büyük elçilerimizden Prof.Dr.Ali Oba mikrofona sarıldı ve dedi ki: “Bizimle Kürt kardeşlerimizin arasına girmeyin, biz sorunumuzu hal etmesini biliriz” bu konuşmalardan hemen sonra söz alan Aktivist Murat Sofuoğlu konuşmasında dedi ki; “şu Kürt vatandaşlarınızı kale alın, meseleyi çözüme kavuşturun, devletseniz daha büyük devlet olursunuz, başka bir şeyseniz de daha büyük bir şey olursunuz”

Arada........

© Müslüman Dünya


Get it on Google Play