İsrail’e hukuk işlemez çünkü bir terör örgütüne hangi hukuk işleyebilir. ABD’nin kullanışlı silahı İsrail terör örgütü, Gazze’de Müslümanları doğrarken halkı Müslüman ülkelerin yöneticileri fiili bir tek adım atmadı. Özellikle de Türkiye’yi yönetenlerin İsrail’in Gazze’de yaptığı soykırıma sesini çıkarmaması yani bir fiili adım atmaması anlaşılır gibi değil. Hani Türkiye bölgede lider güçlü filandı, nerede bu güç? Hani kendi teknolojik askeri silahlarını yapıyordu nerede bu silahlar. Hani milli teknolojiyle yapılan İHA ve SİHA vardı. Bunlardan Filistin’e yani Gazze’ye göndermek istendi de İsrail şifreyi mi vermedi! Eğer şifreler İsrail’den değilse Ukrayna’ya gönderilen İHA’lar neden Filistin’e gönderilmedi, gönderilmiyor? Ukrayna’nın devlet başkanının Yahudi olması İHA’ların verilme nedeni değilse neden İHA’lar Filistin’e de verilmedi. (Bu arada Ukrayna devlet başkanı da İsrail’i destekliyor, Türkiye’nin İHA verdiği Ukrayna Gazze’de öldürülen on bin çocuğun tarafında değil de öldüren İsrail tarafında yer alması İHA meselesini açıklıyor aslında.) Eğer Filistin’e İHA verildi ise neden Ukrayna Türkiye’den aldığı İHA’larla Rus askerinin yerini tespit ediyor nokta atışı yapıyor haberleri varken neden Filistin Türkiye’den aldığı İHA’larla İsrail askerlerinin yerini tespit ediyor nokta atışı yapıyor haberleri yok. Korkarız ki Gazze’ye saldırıldığı gibi Türkiye’ye de böyle bir saldırı olsa bu İHA’lar o saldırılara karşı da kullanılmaz. Dahası kullanılamaz. Elde silah olması önemli değil o silahın her şeyiyle sana ait olması önemlidir. Seküler hukuk da bir silahtır özellikle uluslararası hukuk.

İslam ülkelerinden Güney Afrika Cumhuriyeti (burayı okuyan yapılan ironiyi gerçek sanır hazır; İslam ülkesi değil sosyalist Mandela’nın ülkesi) İsrail’e karşı Lahey’de bulunan Uluslararası Adalet Divanı’nda soykırım davası açtı. Güney Afrika Cumhuriyeti davayı kazanır-kazanmaz ama bu davayı açma cesareti göstermesi İslam ülkeleri yöneticilerinin yerin dibine girmesini sağlamalıdır. İsrail’in dünya haritasında nerede olduğunu bilemeyeceği yerini bulamayacağı bir ülke İsrail’e karşı soykırım davası açarken İsrail’in dibindeki İslam ülkeleri bunu bile beceremiyor. Bu dava ile İsrail’in soykırım yaptığı uluslararası hukuki belgelerde kayda geçti. En azından zulüm hukuki metinlerde zulüm diye kayda alındı. Elbette ABD, yargıçları satın alıp davayı düşürebilir. ABD ve İngiltere doğal olarak İsrail tarafında yer alıyor bu davada. Zaten Güney Afrika Cumhuriyeti tarafında yer almaları beklenemez. ABD davayı ‘sonuçsuzlandırmak için’ orada. Beşeri hukuk ne yapacak gide gide paraya varıyor. Kimin parası varsa o haklı değil mi seküler hukuka göre.

İsrail’e soykırım davası açmak Güney Afrika Cumhuriyeti’nin ‘gerçekten sosyalist’liğini gösteriyor. Gazze’de soykırıma uğrayan Gazzeli Müslümanlardır. Kendisi gibi yaşamayan kendisi gibi düşünmeyen bir toplum için onu savunan dava açmak sosyalizmin gereğidir. Mağduru savunmak için dil, din ve ırk ayrımı yapmamak önemli. Güney Afrika Cumhuriyeti geçmişinde ırkçılık zulmü yaşadığı için İsrail’in Gazze’yi Müslümansızlaştırma savaşına karşı çıkıyor. İsrail’in Yahudi ırkçılığına karşı çıkıyor. İsrail Yahudi ırkçılığı ile Gazze’yi işgal etti. Yani Yahudi ise üstün Yahudi değilse insan değil politikasıyla yıllardır Filistinlilere zulmediyor. Yıllarca benzer zulmü beyaz-siyah şeklinde yani beyaz ise üstün şeklinde yaşamış Güney Afrika Cumhuriyeti, bu ırka dayalı vahşi üstünlük güdüsüne karşı gelmeyi devlet politikası haline getirmiş olduğunu İsrail’e karşı soykırım davası açarak gösteriyor. Gazzeli Müslümanlar soykırıma uğruyor dindaşları değil de benzer şeyleri yaşamış bir devlet onlar için soykırım yapana karşı çıkıyor. Demek ki yaşanmışlık bir yerde aynı dinden olmaktan daha etkili geliyor. Zulüm yaşamış olan zulüm yaşayanın halinden anlar. Lahey’de ya Mandela’nın ruhu kazanacak ya da Yahudi faşisti hırsız Herzl’in ruhu. Oysa Erdoğan ruhu demeyi ne de çok isterdik değil mi, ama öyle bir şey yok maalesef.

Mandela dersek Gazze demiş oluruz orada!

QOSHE - Gazze Demek İçin - Cafer Keklikçi
menu_open
Columnists Actual . Favourites . Archive
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Gazze Demek İçin

29 5
13.01.2024

İsrail’e hukuk işlemez çünkü bir terör örgütüne hangi hukuk işleyebilir. ABD’nin kullanışlı silahı İsrail terör örgütü, Gazze’de Müslümanları doğrarken halkı Müslüman ülkelerin yöneticileri fiili bir tek adım atmadı. Özellikle de Türkiye’yi yönetenlerin İsrail’in Gazze’de yaptığı soykırıma sesini çıkarmaması yani bir fiili adım atmaması anlaşılır gibi değil. Hani Türkiye bölgede lider güçlü filandı, nerede bu güç? Hani kendi teknolojik askeri silahlarını yapıyordu nerede bu silahlar. Hani milli teknolojiyle yapılan İHA ve SİHA vardı. Bunlardan Filistin’e yani Gazze’ye göndermek istendi de İsrail şifreyi mi vermedi! Eğer şifreler İsrail’den değilse Ukrayna’ya gönderilen İHA’lar neden Filistin’e gönderilmedi, gönderilmiyor? Ukrayna’nın devlet başkanının Yahudi olması İHA’ların verilme nedeni değilse neden İHA’lar Filistin’e de verilmedi. (Bu arada Ukrayna devlet başkanı da İsrail’i destekliyor, Türkiye’nin İHA verdiği Ukrayna Gazze’de öldürülen on bin çocuğun tarafında değil de öldüren İsrail tarafında yer alması İHA meselesini açıklıyor aslında.) Eğer Filistin’e İHA verildi ise neden Ukrayna Türkiye’den aldığı İHA’larla Rus askerinin yerini tespit ediyor nokta atışı yapıyor haberleri varken neden Filistin Türkiye’den aldığı İHA’larla İsrail askerlerinin yerini tespit ediyor nokta atışı........

© Milli Gazete


Get it on Google Play