We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Deyyuslar cennete giremez

20 2 0
01.08.2022

“Namuslular namussuzlar kadar cesur olmadıkça namussuzluk bitmez” diye bir söz vardı. Galiba bu asrımızı anlatıyor. Evet öyle bir zamana geldik ki, iffetsiz, namussuz olanlar fuhşu, ibneliği, o…luğu en yüksek perdeden haykırarak ilan ediyor. “Sınırsız ahlaksızlığı” LGBTİQ vb. simgeleriyle elmalı şeker gibi gösteriyor. Bu ahlaksızlıklar için “onur yürüyüşü” diyerek yürüyüşler yapıyor. Ama namus uğruna can veren, kanlarını sebil eden dedelerin torunları olan bizler, bu rezillere karşı sesimizi çıkaramıyoruz.

Öyle bir hale geldik ki, “Deyyuslar Cennete giremez” hadisini camilerde vaaz konusu yapamaz olduk. Yani Kur'an ve Sünnet’in net ifadeleriyle iffet ve namusu anlatsak, linç edilmekten çekinir hale geldik. Bir hoca efendi nâmahrem bir kadınla erkeğin baş başa kalması olan “halvet” konusunda bir soruya doğru bir cevap verdi, linç edildi. Diğer gelinlik kızların dar pantolon giymesini eleştirdi linç edildi.

Halil Konakçı Hoca Efendi bir vaazında özetle şöyle diyor: "Bak sokaklar ne hale geldi! Kasap dükkanı gibi. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor artık. 100 yıl önce dedelerimizin yatak odasında göremediği kıyafetleri biz çarşıda pazarda plajda görüyoruz. Bu kadınların başında yok mu adamları abileri babaları kocaları? Geçtim helali haramı hadi buna inanmıyorsun. Tamam ateistsin, imanın zayıf... Ya hiç mi kıskanmıyorsun lan? Kızın, karın öyle sokağa çıkarken, video paylaşırken hiç mi vicdanın sızlamıyor? Benim aklım bu işi almıyor. Allah sonumuzu hayretsin."

........

© Milat


Get it on Google Play