We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bataklıktan Çıkış

26 12 447
22.12.2018

Kuruluş ayarlarına dönmüş Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında uluslar arası ilişkilerde “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” ilkesine uyulacağını, ama bunu yaparken de Türkiye’nin ekonomik ve siyasal ulusal çıkarlarını sonuna kadar koruyacağını bütün dünyaya ilan etmelidir.

Dünyaya bu durumu ilan eden Cumhuriyet Halk Partisi, hemen zaman kaybetmeden parlamenter demokratik düzeni kuracağını, tek adam rejimi olan bugün Türkiye’de uygulanan, dünya da hiçbir demokratik ülkede bir benzeri bulunmayan sistemden dönüleceğini Türk Halkına ilan etmelidir.

Demokratik hukuk devletinin olmazsa olmazı olan, tam bağımsız yargının yeniden kurulması, insan haklarının ve basın özgürlüğünün en geniş şekliyle hayata geçireceğini ilan etmelidir.

Son 16 yıldır Türk Yargısının içine düşürüldüğü durumlar nedeniyle insanların mağdur edildiğini bu mağduriyetlerin giderilmesi için bir genel özel af çıkartılacağını ilan etmelidir.

Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında, yargının hiçbir koşul altında yasama ve yürütmenin etkisine, siyasetin kuşatmasına sokulmayacağını, yargıda siyasallaşma kesinlikle engellenecek, bunun yasal alt yapısı gerçekleştirilecektir.

FETÖ kumpası sırasında, aklanmaya fırsat bulamadan hayatlarını kaybedenler içinde bir iadeyi itibar yasası........

© Medya Siyaset