We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

EDEP YA HU! EDEP BİRAZ!

6 3 0
15.07.2019

TBMM Başkanlığı, başbakanlık yapmış, devlete hizmet etmiş kişilerin bilgi ve birikimlerinden istifade edebilmek için 15 Mayıs 2019 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu kurulmasını Sayın Cumhurbaşkanımız uygun gördü. Beştepe'deki Sarayda kurul üyelerine birer oda ve sekreter tahsis edildi. Bülent Arınç, Köksal Toptan, Cemil Çiçek, Mehmet Ali Şahin ile Yıldırım Akbulut kendilerine tevdi edilen bu görevi kabul ettiler. Kısa adı C-YİK olan kurul üyeleri 26 Haziran 2019 tarihinde yaptıkları bir saat süren ilk toplantılarında 13 bin lira olarak belirlenen maaşlarını 18 bin liraya çıkardılar.

Her biri bir büyük değer olan bu kıymetli devlet adamlarının aldıkları karara elbette saygılıyız. Ancak bazı kendini bilmez “edepsizler” büyüğümüz Bülent Arınç’a aldıkları “ücret artırım” kararının hesabını sormak gibi bir büyük saygısızlıkta bulundular. Gerçi Sayın Büyüğümüz: “Benim ne alacağımı ben düşünmüyorum ki nitekim bazı edepsizler bunun üzerine yorum yapsınlar. Milletvekili ne kadar alıyor, emeklisi ne kadar maaş alıyor seni ne ilgilendiriyor kardeşim?”, diyerek ağızlarının payını verdi; ancak ben bunu yeterli bulmuyor bu saygısızlığı yapan kişileri şiddetle kınıyorum.

Ne demek kardeşim, Arınç gibi kendisini ülkesine, ülkesinin insanlarına ve bekasına adamış kişiden hesap sormak… Milletvekilliği yapmış, bakanlık, başbakan yardımcılığı ve meclis başkanlığı gibi en yüksek mevkilerde hizmet üretmiş bu kişiye karşı söz söylemek hele de hesap sormak kimin........

© İstiklal