We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Hadi sen de uyu!

7 0 0
17.09.2020

Pandeminin başından beri evde Arkın’la kavga nedenimiz: UYKU

Şebnem neden uyumuyorsun?

Bak yine koltukta uyumuşsun…

Hadi biz yatıyoruz sen de yat.

Geç kalma…

Bak uyumuyorsun sabah sürünüyorsun…

Buraya tıklayabilirsiniz cevapları görmek için

23.50’de yazdım, gören cevap yazsın dedim. Çok kişi gördü de cevap yazan 301 idi. (Keşke her gören yazsaydı; gerçi o zaman da yorumlara yetişemezdim.) Sabaha kadar sürdü mesajlar. Hepsi de benim gibi kadındı. Çünkü bizim saatlerimiz başlamıştı.

Ev sessiz. Toplamak, pişirmek zorunda değilsin. Çocuk uyuyor. Koca uyuyor… Kapı telefon çalmıyor, her ne yapıyorsan o sırada bölünmüyorsun. Bunu kiminle konuşsan şikayet zannediyor. O yüzden yeniden açıklamak istiyorum. Şikayet değil bu… İnsanın kendine ait bir zaman dilimine ihtiyaç duyması. Arkın işe geliyor, gidiyor. Arabada geçirdiği süre bile her gün yalnız kalmak için uygun. İstediğin müziği dinlemek… Benden daha çok arkadaşıyla görüşüyor (açık havada).

Ders olmasa, ben de bunalmam. İstediğimiz saatte istediğimiz yere gideriz Irmak’la. Tatil boyunca yaptığımız gibi. Ama şimdi biliyorum ki 16.00’a kadar ben de evdeyim. Bu da dengeleri değiştiriyor. Şu anda tüm dünya benzerini yaşarken, çocuğum eğitim alabildiği, destek olabildiğimiz için şükrederken bu........

© HTHayat


Get it on Google Play