We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bambaşka bir hayat mümkün

3 0 7
16.05.2022

Bambaşka bir hayat mümkün

Selam canım kardeşim,


Başlıktaki cümleyi çok sık tekrarlarken buluyorum kendimi.


İçim sıkıldığında, içinde yaşadığımız gerçeklik beni boğmaya başladığında kendimce kaçış yolları buluyor, sistemler üstü deneyimlere sokmak istiyorum ruhumu. Nazikçe, onun sınırsızlığında yol almak, zihnimi açmak ve eşsiz potansiyelime doğru yol almak…


Yine ne diyorum?

Haklısın. Bazen anlaşılmaz oluyor. Anlatmak istediğimi net ifade edemiyorum. Bu da benim öğrenme ve bilgiyi sindirme yolculuğum işte. Şöyle bir inancım var; kendi yaşam yolculuğuma entegre edip, hakikatim haline gelen her şey çok da fazla söze gerek olmadan az ve öz şekilde anlatılabilir.


Henüz başaramıyorum. Ama deniyorum. Ve sanırım bu işten hiçbir zaman yılmayacağım. Çünkü biliyorum ki, bambaşka bir hayat mümkün. İnsanlık içinde kavrulduğu cehaletten, acıdan ve ıstıraptan kurtulabilir. Tabii bunu gerçekten isteyen, sorumluluk alan canların sayısının artmasıyla mümkün olacak bahsettiklerim.


Hep yazdım, yazıyorum; bilinçteki sıçramayı, kritik sayı eşiğini geçtiğimizde hep beraber gözlemleyeceğiz. Belki bu nesil hepsini görmeyecek ama insanlık kendini yok etmezse, evrim, tekâmül adına her ne dersen, medeniyet gelişerek bu yönde ilerleyecek bir gün. Yaşam sonsuz… Formları değişiyor sadece.


İşte yine kafayı bu olgulara takmış, ruhsal birkaç farklı deneyime girmiş, yaşadığımız dünyada da bolca emek verip çeşitli alanlarda çalışmalar yaparken neden istediğim kadar verimli sonuçlar alamadığımla ilgili de düşünmeye başladım. Malum bu kardeşin ruhsal olduğu kadar, analitik de bir zihin yapısına sahip. Sonuç odaklı aksiyonları seviyor ve bu bence dengede kaldığı sürece gayet de sağlıklı.


Çünkü dünya ancak böyle değişiyor.


Velhasıl, neler yaptığımı net olarak çok da anlatmadığımı, yardım çağrılarında bulunmadığımı fark ettim. Ya da bu çağrıları doğru yerlerde yapmadığımı… Şimdi o yüzden canım kardeşim, senden çok samimi bir istekte bulunacağım; ne olur kalbinle dinle ve bütüne hizmet etmeye çalışan yanımı gör istiyorum. Bunu kalbinde hissedersen şayet, faydalı olduğuna inanırsan, anlattıklarımı bolca paylaşmanı rica ediyorum. Arkadaş........

© HTHayat


Get it on Google Play