We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Tunç Soyer: Siyasetin dili değişmeye İzmir’den başlayacak!..

40 12 1
28.03.2019

28 Mart 2019

Yerel Yönetim Seçimleri'ne saatler kala, muhalefet liderlerini ve iktidar kanadı için kaybetme riski bulunan yerlerdeki belediye başkan adaylarını kara propaganda ile itibarsızlaştırma çabaları hız kazandı. Bu amaçla evlerin kapı altlarından korsan iftira broşürleri ve künyesiz kumpas gazeteleri atılıyor. Böylece liderler ve anketlerde önde gittiği görülen adaylar, seçmenin gözünde küçük düşürülmeye, itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor. Ayrıca muhalefet sözcülerinin konuşmaları cımbızlanarak, sanki suç işleniyormuş gibi algılar yaratılıyor.
Bir yandan ülkenin ancak birlik, bütünlük ve kucaklaşma ile üstesinden gelinebilecek beka tehdidi altında olduğu öne sürülüyor, öte yandan birlik ve bütünlüğü tümden yok edecek ürkütücü girişimler sergileniyor!..
Örneğin CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, seçimlerde oy atılırken kullanılan hücrelerden söz ediyor. Ama bu konuşma FETÖ yöntemiyle kurgulanıp, sanki Altay, iktidar liderlerinin cezaevi hücresine atılacaklarını söylemiş gibi, linç malzemesi yapılıyor.
Şaşkınlık içindeki halk da Cumhuriyet tarihinin bu en kirli ve vahşi seçim kampanyasını dehşete kapılarak izliyor.

★★★

Kampanya döneminin ilk gününden bu yana linç organizasyonunun hedefindeki isimlerden biri İzmir'de CHP'den Millet İttifakı'nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Tunç Soyer…
Uzun süredir ekranlarda göremediğiniz değerli meslektaşım Korcan Karar hazırlık........

© HalkTV