We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

O gece bir felaket oldu

193 2 0
22.06.2019


Başlıktan dolayı evlendiğim gece olanlardan bahsedeceğimi sanabilirsiniz.
O ayrı bir felaket günüydü ama bu yazının konusu o değil. Onu tek bir yazıya sığdırmam zaten mümkün değil. O geceyi Proust gibi detaylı bir sakinlikte ve birkaç ciltte ileride anlatacağım.
Bugün bahsedeceğim felaket tartışmanın olduğu gece yaşandı.

***

Kısa süre öncesine kadar politikayla fazla ilgilenmeyen karım Türkiye nedeniyle şimdilerde devamlı aşırı tepkiler veren dişi bir İsmet İnönü gibi tavırlar alıyor. Bu yüzden onunla politika konuşmamaya dikkat ediyorum. Ismarladığı kitapları yandaş medyanın sahibi olduğu kitap dükkanından aldığım takdirde kitapları gözümün önünde yakacağını bile söylemişti. O yorum yaparken ben hep "Haklısın" dediğimden tartışma sonrasında olan felaketin konusu siyaset de değildi.
Zaten tartışma ben uçakta New Foundland üzerindeyken bitmişti. Seyretmekte olduğum 'Deliha' filminin benim için önemi çok daha fazla olduğu için internetten bağlanıp izlemedim tartışmayı.
Mesele bittikten 3-4 saat sonra da evdeydim. Mümkün olduğu kadar fazla Türk filmi seyretmek takıntım dolayısıyla uykusuzluktan olağanüstü bir jet-lag yaşamaktaydım.
Bavulları toplarken kendi talimatlarına uymadığım için Rana’nın vereceği tepkinin de korkusu bindi yorgunluğumun üzerine.

***

Ama asıl felaketimi hazırlayan karımın bana Babalar Günü için almış olduğu hediye oldu.
Rye burbon’u uzun zamandır içmek istiyordum.
Karımın hediyesi buydu ve çok da mutlu oldum.
Bu burbon hızlı içildiği takdirde insanı ya cinayete ya da aklını yitirmeye teşvik edebilir. Uçak yakıtı sıkıntısı olduğu takdirde bunu uçak yakıtı yerine de kullanabilirsiniz.
Rana bunu alırken satıcı kız "Umarım........

© Habertürk