We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İnadına üretim, inadına ihracat

12 0 9
22.03.2019

Bunu söyleyen Mevlüt Kaya.. Yani Ege Maden İhracatçıları Birliği (EMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya.. Neden böyle diyor peki.. Demesi şundan..

Çünkü Kaya, her zaman sektör için pozitif bakış açısında olan bir başkan.. “İnadına üretim, inadına ihracat” mottosuna sarılmış durumda.. Türkiye’nin başka şansı olmadığı belirterek, üretime ve ihracata inanıyor. İçinde bulunduğumuz bu tür krizlerden çıkmanın olmazsa olmazının ihracat olduğunu savunuyor. İthal girdisi olmayan Türk doğal taş sektörünün ise, bu tür krizlerde daha bir anlam kazandığını vurguluyor. Bu kriz ortamında doğal taş sektörünün ülkemize, ekonomimize ilaç olacağını ifade ediyor. Çünkü hiçbir ithal girdisi yok, tümüyle yerli üretim.

Kaya’nın bu görüşlerine katılmamak mümkün değil tabii.. Sonuna kadar haklı, sonuna kadar doğru bir bakış açısı.. Şimdi önümüzde yeni bir heyecan daha var. Türkiye’ye yıllık 2 milyar dolar döviz kazandıran Türk doğal taş sektöründe, dünyanın en büyük fuarlarından olan MARBLE İzmir Fuarı’nın 27-30 Mart tarihleri arasında 25. kez kapılarını açacak olmasının heyecanı ve gururu yaşanıyor.

Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya

Dünya doğal taş rezervlerinin yüzde 35’ine sahip olan Türk doğal taş sektörünün........

© Habertürk