We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bu Oyun Başka Oyun -1-

1 1 0
06.05.2022

Bugün takvimler bayramın üçüncü gününü gösterse de bizim için çok özel bir bayram günü olacak. Bayramın neşesini çok daha yürekten hissedebilmek için üç saate yakın sürecek bir yola çıkacağız.

Bir iftar sofrası için ziyaret ettiğimiz gün, orada teravih namazını kılarken planı yapmıştım. (Namazda bunları düşündüğüm için Allah beni affetsin.) Burada terör nedeniyle ailelerinden alınıp gelinmiş ve birçoğunun anne ve babasının akıbetini bilmediği yetim öğrencilerimiz var. Toplamda 28 yetim öğrenci burada imamın yanında barınıyor.

Konya’dan bu işlerin delisi M.S.B isimli bir dost da bunları duyunca kendisine bu durumdan bir vazife çıkarıp onların iaşesi için yardımcı oluyor. Ancak bugün karınlarından daha çok onların gönüllerini doyuracağız. Yolda ona mesaj attım ve çok sevdiğim hep duacısı olduğum Muammer hocamı yâd edip onun deyimiyle “karnın bursun” demiştim. Akşam da “hocam videoları görünce karnım ağrıdı” dedi.

Sabah saatinden daha erken uyandım. Heyecan var tabi... Hemen çaydanlıklara suyu koydum. Termoslarda çay götüreceğim.

Bir marketten bazı ihtiyaçlar da tamamlandı. Bize bayram ikramı olarak yapılmış yaş pastaya varıncaya kadar birçok çeşit pasta – börek de........

© Habername


Get it on Google Play