We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Beka Beka, Diye Diye Bir Secime Gidiyoruz

2 0 0
29.03.2019

Sevgili okuyucularım. Ben bir gazeteciyim. Belli bir dünya görüşüne de sahip olmamın dışında bu yazıyı tamamen tarafsız bir gözlemlerim sonucunda yazıyorum.

Ben şahsen 1969 seçimlerinden bugüne kadar yapılan seçimleri takip eden bir kişiyim. Türkiye siyasi tarihinde nice politikacılar geldi geçti. Çok çetin siyasi mücadelelere şahit oldum. Genel manada hepimiz şahit olduk.

Ancak bu son iki seçimde yapılan seçim propagandaları gibi belden aşağı vurulan, bu kadar yalanın bir arada söylendiği ve tekrarlandığı bir seçim dönemi hatırlamıyorum.

Bazı arkadaşlar belki bana kızabilirler ama Ak Parti’nin 2002-2007 yılları arasındaki dönemini hem başarılı buluyorum, hem de demokrasinin gelişmesi açısından bir çok kazanımların elde edildiği bir dönem olarak görüyorum. Ancak 2007 yılından sonra güç zehirlenmesine tutulan Ak Parti iktidarları artık bu ülkeyi yaşanamaz hale getirdiler. Türkiye’yi iki kutuplu hale getirdiler. Benden isen vatanseversin. Benden değilsen vatan hainisin denilen bir noktaya getirdiler.

Hızla günümüze gelirsek. Ak Parti ve MHP ittifakı ile başlayan süreçte bir ‘BEKA’ sorunu diye bir deyim geliştirdiler. Daha önceki yazılarımızda da değinmiştik. Türkiye’nin beka sorunu Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu ilk günden günümüze kadar olmuştur ve gelecekte de olacaktır. Şimdiye kadar Türkiye’nin beka sorunu yoktu da ‘Muhtarlık’ seçimlerine giderken Türkiye'nin beka sorunu hatırlandı. Türk Milleti’nin aklıyla alay ediliyor. İki muhtarlık daha fazla kazanabilmek için bu milleti bu kadar germenin manası yoktur.

Bu millet 31 Mart Pazar günü yapılacak Muhtarlık ve belediye başkanlığı seçimlerinden sonra da birlikte bu ülkede yaşamak zorundadırlar. Başka Türkiye yok. O nedenle bu milleti senden benden diye ikiye bölmeye, Türkiye’yi karpuz gibi ikiye ayırmak kimseye hayır getirmez.

Tekrar ediyorum. Türkiye’de seçimler nedeniyle bir beka sorunu yoktur. Sadece Devlet Bahçeli’nin koltuğunun beka sorunu vardır. Koltuğu kurtarmak için, beklide kavgada bile ağza alınmayacak ağır........

© Habererk