We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

'Hey Ricardo #cometoPorto, burada para bitti'

69 7 25
27.01.2019
Tarih tekerrürden ibaret olabilir ama hep aynı şeyi yaparak doğru şeye ulaşacağını sanmanın akıllıca olmadığını söyleyen kişiyi de bu kadar hafife almamak lazımdı.

Yıldırım Demirören o dönem Beşiktaş’ın başkanlığını yapıyordu. Serdal Adalı sağ koluydu. Beşiktaş’ın kadrosunu yıldızlarla doldurma sözünü tutan Demirören Portekiz’in Sporting Lizbon, Barcelona, Porto ve Inter’de forma giymiş olan müthiş yetenekli Ricardo Quaresma’yı getirmişti. 25 yaşındaydı o zaman Quaresma. Tam da ikinci sıçramasını yapabileceği bir yaştaydı. Bu yaşta böyle bir oyuncunun Türkiye’ye gelmesi gerçekten büyük bir olaydı. Karşılanması ise İnönü Stadı’nda dopdolu tribünlere karşı gerçekleşmişti. Daha önce Türkiye böyle bir futbolcu karşılaması görmemişti. Ancak Beşiktaş’taki ilk iki sezonu öyle çok da parlak geçmemişti. Hâlâ savruk hâlâ oyun içinde de kopuktu. Katkısı vardı ama şampiyonluklara yetmemişti. 2011/2012 sezonu sonunda giden Quaresma, 15/16’da geri geldi.

YİNE FEDA…

Portekizli yıldız dün Beşiktaş’taki kariyerine bir kez daha veda etti. Bu kararında ailevi nedenler olduğu kadar Beşiktaş’ın içinden çıkmakta zorlandığı ekonomik darboğaz da var. Beşiktaş’ın bugün içine düştüğü darboğaz biraz gerilere dönersek Quaresma’nın transfer edildiği ve kulüp borçlarının........

© Gazete Duvar