We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

AKP'yi yeni bir rahimde doğurmak

273 124 0
01.07.2019
Davutoğlu’nun tek amacı, yok oluşa giden bir siyaseti başka bir rahimde diriltmek değil. O aynı zamanda artık AKP’den çıkar görmeyen “kanaat önderlerini”, “kalemşörleri” ve onların etki edebildiği kitleleri, kendisi dâhil etrafa dağılan “çil yavrularını” “kurtarmak” üzere Nuh’un gemisini inşa etmeye yöneldiğini de ilan ediyor.

Çok değil, daha beş-altı yıl önce Fethullah Gülen’e “hocaefendi”, örgütüne de “hizmet hareketi” diyenlerin, işler değişince nasıl da herkesi bir kenara iterek ön saflara koştuğunu, Gülen’e “terörist”, grubuna da “çete” deme yarışına giriştiklerini, Gülen’i yere göğe sığdıramadıkları eski yazılarını, sözlerini sildirmek için taklalar attıklarını gözlerimizle görmüştük.

Yıllarını Gülencilerle mücadeleye adayanları, bu hiziple çatışanları veya bu yolda bedel ödeyenleri bile nasıl “Fetöcü” ilan ettiklerini, hapse attırdıklarını, KHK’lik yaptıklarını, hayatlarını kararttıklarını unutan da yok.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 12 Mayıs’ta yaptığımız söyleşide şöyle demişti: “AKP İstanbul’u tekrar kaybettiği an çil yavrusu gibi dağılır. Çünkü onları çok uzun zamandır bir arada tutan tek şey Tayyip Erdoğan’ın yenilmezlik duygusu ve yarı tanrısal olarak algıladıkları siyasi gücü. İstanbul’u tekrar kaybettiklerinde o güç kaybolacak. Onları bir arada tutan bir diğer şey ise, ne yazık ki yıllardır oluşturdukları ekonomik rant. Bu rantı da yitirdiklerinde nasıl dağılacaklarını göreceksiniz.” https://www.gazeteduvar.com.tr/yazarlar/2019/05/12/canan-kaftancioglu-akp-istanbulu-tekrar-kaybettigi-an-dagilir/

Kaftancıoğlu, “an”a dair olanı hariç tutarsak, genel öngörüsünde yanılmıyor olabilir.

Nitekim, nemalandıkları ve tüm günahlarına ortak oldukları iktidarın 23 Haziran’la birlikte daha hızlı biçimde yokuş aşağı gittiğini fark edenler, şimdi bir kez daha, yine yavaş yavaş pozisyon değiştirmeye yöneldi.

Daha dün, sırf AKP’yi eleştirdi diye insanları köşelerinden,........

© Gazete Duvar