We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İmamoğlu’na diplomat ilgisi

86 4 23
01.03.2022

Siyasetle yakından ilgilenen, CHP eğilimli bir kişiydi. Olayları günü gününe izlerdi. Ama bana çok ters gelen bir huyu vardı. Bir kere WikiLeaks belgelerinde adı geçtiği için tutturmuştu “Kılıçdaroğlu Amerikalıların adamıdır” diye, bir türlü vazgeçmezdi. Bunu zaman zaman açıkça söyler, kimi zaman da ima yoluyla sokuştururdu.

Kılıçdaroğlu’nu da CHP’yi de kafası karışık bulduğum sıralardaydı, bir kısım eleştirilerine katılmakla birlikte, Kılıçdaroğlu’nun Amerikalıların adamı olduğu yargısını haklı gösterecek kanıt bulunmadığı, böyle dayanaksız konuşmanın doğru olmadığı konusunda bir türlü onu ikna edemezdim.

Aslında, Kılıçdaroğlu’nun ilerlemesi gözlerimizin önünde olmuştu.

Kanal Türk televizyonunun iki başarılı öncüsü, Merdan Yanardağ ile Tuncay Mollaveisoğlu, “Yolsuzluk ve Yoksulluk” diye bir program yapıyorlardı. Sık sık CHP milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu diye halim selim, egosu yüksek olmayan birini çıkarıyorlardı ekrana. O sessiz sedasız adam, önündeki dosyaları açıp da konuşmaya başladı mı canavar kesiliyordu. Hesap uzmanı kökenli olduğunu öğrendiğim Kemal Kılıçdaroğlu’ndan siyaset sahnesinde çok söz edileceğini anlamıştım.

***

O sıralarda herkesin anladığı bu gerçeği ülkemizdeki diplomatların da fark etmeleri doğaldı.

Kemal Kılıçdaroğlu artık CHP içinde........

© Cumhuriyet


Get it on Google Play