We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

'Altın kemeri ülkeme getireceğim'

5 0 0
28.06.2019

Bu hafta konuğumuz Türkiye’de boksa farklı bir boyut getiren dünya da ülkemizi başarıyla tanıtan boksörümüz Avni Yıldırım.

Boksör olmaya nasıl karar verdin?

13 yaşında mahallede bakkal bir abimiz boks yapıyordu hobi olarak ben de spor yapmak amaçlı başladım. Daha sonra boksu sevdim ve kendimi boksa adadım. O günlerden bugünlere geldim.

Çok önemli bir maçı büyük bir haksızlıkla arkanda bıraktın, itiraz ettin kabul edildi ve şimdi yeni bir süreç seni karşılıyor.

Altın Kemer’i zaten elimizden çaldılar. Bunu bütün dünya gördü. WBC federasyonuna gittik, itirazlarımızı yaptık. Daha sonra itirazlarımız sonuç verdi, halkımız bize çok sahip çıktı. Çok baskılar yapılmış, hatta birkaç Türk avukat vardı, gitmişler ve federasyona dava açmışlar. Sonra ülkeme döndüm. Türkiye Havalimanı’nda o karşılamayı gördüm ve dedim ki bir Altın Kemer kaybettik ama halkımızın sevgisini kazandık. Şimdi inşallah bundan sonra Altın Kemer’in peşinde olacağız.

Türkiye de boksun hak ettiği yerde olduğuna inanıyor musun?

Hiç düşünmüyorum. Bundan sonra olur mu? Olacağını da sanmıyorum.

Aslan burcusun. Özelliklerini taşıdığını düşünüyor musun?

Kesinlikle düşünüyorum. Güneşin enerjisini ruhunda taşıyan, mert, yetenekli, öfkeli, yaratıcı, güzel yaşamaktan hoşlanan, girdiği ortamda dikkat çeken, istediklerini başarma yeteneğine sahip........

© Akşam