Scener fra et elendig ekteskap
KOMMENTAR: Dag Mossige (Ap) er nå i praksis ordfører i Stavanger og leder for tuttifruttifuttihuttischmutti-flertallet. Den seieren ville jeg feiret med måte.
Da den første kruttrøyken i Konserthuset hadde lagt seg på mandag, var det klart for en matbit og litt underholdning. En liten oppgradering av blodsukkeret var helt nødvendig etter fullbyrdelsen av den ulovlige kjærligheten mellom sosialistene og Frp. Underholdningen derimot, virket kanskje noe overflødig etter at Arnardo sine var ferdige med budsjettbehandlingen.
Den nokså krevende oppgaven med å underholde de stridende partene hadde Parkinsonkoret tatt på seg. Det gikk helt fint med Bjørn Eidsvågs «Shalala», som egentlig var en passende kommentar.
Livet e’kje akkurat et ball
men det e nå verdt ein liden trall
Men da koret (som gjorde en ypperlig innsats) gikk løs på Odd Børretzens «Noen ganger er det ålreit», da ble det rett og slett for mye, konteksten tatt i betraktning.
Noen ganger er det helt all right
In the morning
Nå er det in the morning, og vi må prøve å forstå det som skjedde da Frp hoppet fra høyresiden til venstresiden. Er det helt all right? Hvilke konsekvenser får det?
Dag Mossige (Ap) er i praksis fungerende........





















Toi Staff
Sabine Sterk
Penny S. Tee
Gideon Levy
Waka Ikeda
Grant Arthur Gochin
Rachel Marsden