We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Partilerimiz etnikçiliğe teslim olmamalı

39 5 15
24.06.2022

Etnikçi siyasetin kutsanmasını anlamıyorum.

Ahmet Türk bu kadar tecrübeli bir siyasetçi, etnikçiliğin Türkiye parçalayacağını bile bile PKK'nın tezlerini dillendiriyor. Ve PKK'nın tezlerin dillendiren birini ana muhalefet partisi genel başkan yardımcısı ziyaret ediyor.

"CHP, HDP'den ne bekliyor?" sorusunu soracağım.

Önce 22 Haziran tarihli CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'nın Ahmet Türk'ü Mardin'de evinde ziyaret ettiği haberini okuyacağız. Sonra 21 Haziran tarihli Ahmet Türk'le yapılan röportaj üzerinde duracağız.

"CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, görevden alınan ve yerine kayyım atanan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile Mardin'de bir araya geldi. (...) Türk, görüşme sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, 'Toplumda değişim dönüşüm var. (…) CHP iktidara doğru yürüyor. Bu sanıldığı kadar kolay olmayacak. Yeni bir dönemin kapısı açılıyor. Önemli olan yalnız seçimi kazanmak değil seçim sonrası da ne olacağını düşünüyoruz. Önemli adımlar atılacaktır' diye konuştu.

'Türkiye'nin en önemli meselesi Kürt meselesi' diyen Türk, 'Bu konunun diyalogla konuşmayla çözülmesi gerekiyor. Sürecin buna müsait olduğunu düşünüyorum. Geçmişte büyük acılar yaşandı, yanlışlıklar yaşandı. Bugün silahlı mücadelenin sorunları çözmeyeceği artık anlaşılmıştır. Bu konuda da ciddi........

© Yeniçağ


Get it on Google Play