We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ali Hamza Aydın: Ev eşyalarını satarak aile geçindirilir mi?

9 5 1
24.05.2022

Biliyorum (!) satmak kelimesinden bıktınız ama satıyorlar. Devletin, yani senin, onu da geç evlatlarının geleceğini satıyorlar.

Diyen olabilir ki, 'devleti yönetmek, ekonomiyi yönetmek için satıyorlar.'

Bu mantık iflasın ikrarıdır. Evinin eşyalarını satarak ailesini geçindiren bir kişiye ne dersiniz? Mevzu anlaşıldı sanırım!

'Mevzu ekonomi' diyen BTP Lideri Hüseyin Baş satılanların, nasıl satıldığını gündem ederek, planlı olarak nasıl bir yokluğa sürüklendiğimizi anlatıyor ve söz veriyor: 'Sattıklarını geri alacağız, devlet- millet ortaklığıyla işleteceğiz.'

Örneğin BTP Lideri Sayın Baş, kimsenin gündemine alamadığı şu kâğıt olayını hep sıcak tutuyor.

En son, 'Kağıt ithal etmek için bu yıl harcadığımız döviz 3 milyar dolar. Hani SEKA'da üretilen, on binlerce vatandaşın istihdam edildiği SEKA'da, şimdi yurt dışına gidiyor o para. 3 milyar doların ne demek olduğunu ayrıca anlatırız. Hayırlı iftarlar' mesajıyla dikkat çekti.

3 milyar dolar ne demek biliyor musunuz? Cemal Kaşıkçı dosyası demek. Bayramda 13 milyon emekliye verilmeyen 500 liralık ikramiye artışı demek. Son iki yılda çiftçiye verilen destek miktarını kâğıda vermek, demek.

Düşünün şimdi! Kendine ait kâğıt fabrikaların var. Satıyorsun. Sonra gidip milyarları el aleme veriyorsun. Neden?

Şeker fabrikaların var. Toprağın da bereketli. Fabrikaları satıyorsun. Sonra gidip milyarları el aleme veriyorsun. Neden?

Zeytin yahu! Zeytin ağaçlarını kestirmek, zeytine karşı söylemlerde bulunmak nasıl bir ruh halidir?

........

© Yeni Mesaj


Get it on Google Play