We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Sadece dünü değil gelecek 20 yılı da sattılar

18 8 7
01.07.2022

Siyaset, yargı ve medyadaki tehdit, şantaj, adam kayırma, kanunları bukalemunlaştırma, ortaya çıkan sapıklıklar vs. vatandaşın bayağı ilgisini çekiyor.

Sanki yaşanılanlar başka bir ülkedeymiş gibi bu başlıklar üzerinden yarım asırlık siyasiler, kendi ideolojileri üzerinden polemik ve sanal gündemler üreterek vatandaşı etkilemek istiyor.

Ama Türk siyasetinin artık aykırı bir lideri var. Siyasi statükoya (alışıla gelmiş) hayır, diyen bir lideri var.

(Benim anladığım kadarı ile) Bizim işimiz laf üretmek değildir. Koltuk kapmak, koltuk kollamak değildir. Benim işim, devlet ve milletimizin sorunlarını tespit, teşhis ve tedavidir, diyen bir lider var. Hüseyin Baş var.

BTP Lideri Hüseyin Baş, Halk Tv'de katıldığı bir programda, 'ülkemizin 2001 krizinden daha kötü koşullarda olduğunu' ifade ederek bunun nedenlerini sıraladı.

Yaptığı tespit ve verdiği örnekler akledebilenler için umudun kapısı niteliğindeydi.

Örneğin Sayın Baş, iktidarın ekonomi politikaları için 'Ben bunu hep şöyle anlatıyorum, 2002 yılından beri bizim önümüzdeki 20 yılımızı satan bir iktidar vardı.

Bu ülkenin bütün kazanımları, zenginlikleri satıldı ve biz 2022'de bu kaderi yaşıyoruz.

Şuandaki problem de önümüzdeki 20 yılın yine yabancılara, başkalarına tapulanmasıdır. Bizim 2030'umuz da, 2040'ımız da çok karanlık. Dolayısıyla bu kriz dünya tarihinde hiç bir krizle kıyaslanmayacak kadar derin bir krizdir" dedi.

Yerin altına sonra ineriz. Yerin üstüne bakalım. Gelecek 20 yılımız nasıl satıldı, ona bir bakalım.

Hatırlayın! 'Paranın dini, imanı,........

© Yeni Mesaj


Get it on Google Play