We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İslam âlemi için çok önemli bir gün

12 10 1
28.07.2021

Şu ömrümüzde hakikatlerin üzerine örtülen karanlıkları yırtıp atan Prof. Dr. Haydar Baş Bey'in mücadelesine şahit olduk. Ve yine şahit olduk ki, o insanın gayretleri sonucunda gizlenen hakikatler ayın on dördü gibi ortaya çıktı. Onun bütün mücadelesi, hakkı ve hakikati ortaya koymaktı.

Şimdi onun mücadeleleri neticesinde İslam âleminin, özellikle Sünni dünyanın yıllar sonra öğreneceği bir hakikatten bahsedelim. Bu hakikat Sünni dünyadan yıllarca gizlenmiş olan Gadir-i Hum gerçeğidir.

Bugün Zilhicce ayının 18. günü yani Gadir Hum olayının gerçekleştiği gün. Sünni dünyanın; Hz. Ali Efendimiz, Ehl-i Beyt ve Gadir-i Hum günü ile Prof. Dr. Haydar Baş Bey'in çalışmaları sonrasında tanıştığına hepimiz şahit olduk.

Neden böyle söylüyorum, çünkü Zilhicce'nin 18'i yani bugün Şiiler için kutsal bir bayram günü iken, kaç Sünni bugünden haberdardı. Prof. Dr. Haydar Baş Bey hep anlatırdı. "Bendeniz Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi'nde Veda Hutbesinde İnsan Hakları konulu tezimi sunarken, felsefeci bir hoca, keşke Gadir Günü'ne de temas........

© Yeni Mesaj


Get it on Google Play