We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

SEVGİ, KARDEŞLİK, ÖZGÜRLÜK VE BAYRAMLAR ÜZERİNE

4 0 0
12.08.2019

Olmazsa olmazlarımızdan dini bayramlarımızın beraberinde dört günlük tatili getiren Mübarek Kurban Bayramı’mızın birinci günüydü. Dini vecibelerimizden biri. Çocukluğumuzdan beri Rize’deki evimizin bahçesinde, aileden yedi ortağın bir araya geldiği kurban kesilirdi. O alışkanlığımızı yıllar sonra geldiğimiz İstanbul’a da taşımıştık.

Her Kurban Bayramı yaklaştığında kurbanlıklar için içimi bir hüzün kaplar ama geleneğimiz ve dini vecibelerimiz nedeniyle kurban kesme görevimizi yerine getirdik.

Bugün Mübarek Kurban Bayramı’nın ikinci günü.

Hüzünlü gönül penceremden bakmak yerine, bayram coşkusunu yaşamak gerek diye düşündüm ve o duygularla bayram sabahına merhaba dedim.

Güne başlarken olması gerekeni yaptım. Tüm olumsuzluklara karşın, sağlıklı, mutlu, gönlünüzden ve ocağınızdan bayram sevgisi, hoşgörüsü ve coşkusunun yanı sıra, geleneksel duygularınızın hiç eksilmeyeceği, ömür boyu süreceği bir bayram geçirmeniz dileklerimle Mübarek Kurban Bayramı’nızı içtenlikle kutluyorum.

Dilerim; sevgi, kardeşlik, özgürlük ve barış hevesiniz hiç kırılmaz, bayram sevinciniz ve coşkunuz tüm yaşamınızda vazgeçilmeziniz olur.

Yine geldi bir bayram. Bayram coşkusunu çocukluğumda, günler, haftalar öncesinden çokça yaşayanlardanınım. Özellikle çocuklar için en mutlu oldukları dönemlerdir bayramlar. Bayram sevgisi, neşesi ve özellikle çocukların........

© Yeni Birlik