(REKLI SO) Ivan Lorenčič: Ko zboliš, ne kličeš gospodarstva na pomoč
"Bolnišnično zdravljenje, ko si priklopljen na posteljo, prinaša razne dvome, razmislek o smislu življenja, o preteklosti in tudi prihodnosti. Spoznanje, kako smo majhni in nebogljeni, se mi bo za vedno vtisnilo v spomin. Je že res, da o tem razmišljamo že prej, vendar je to bolj ali manj na načelni ravni. Konkretna izkušnja prinese soočenje s samim seboj in razmislek o minljivosti. /.../
Štiriindvajset ur v postelji je........
